Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Adwokaci pomogą na EURO

Adwokaci pomogą na EURO

Ze względu na przewidywany wzrost spraw w postępowaniu przyspieszonym w związku z imprezą EURO 2012 Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu przygotowała bazę adwokatów, którzy będą pełnić dyżury nie tylko w trakcie piłkarskich rozgrywek, ale przed i po EURO. Z podobną inicjatywa wyszły okregowe izby adwokackie z Gdańska, Wroclawia i Warszawy.
Z podobna inicjatywa wyszli warszawscy, gdańscy i wrocławscy adwokaci, którzy współpracują w ramach specjalnego zespołu roboczego z przedstawicielami sądów, prokuratur oraz policji. Współpraca ta ma na celu zapewnienie sprawnego postępowania karnego w czasie trwania mistrzostw a w szczególności efektywnej realizacji prawa do obrony w warunkach wielości spraw i nacisku na ich pilne załatwianie.
Okręgowe Rady Adwokackie zobowiązały się do przygotowania listy adwokatów, którzy deklarują gotowość do podejmowania obrony w sprawach z wyboru oraz z urzędu w związku z postępowaniami przyspieszonymi w czasie bezpośrednio poprzedzającym Euro 2012, w czasie trwania mistrzostw oraz w czasie bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw, tj. w okresie od 4 czerwca do 1 lipca 2012 roku. Lista ta dostępna będzie dla sądów, prokuratur, policji oraz placówek konsularnych.

Sprawdź także

Polska racja stanu!!!

Polska racja stanu wymaga, abyśmy obecnie nie milczeli – sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku …