Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokaci znów wygrali Ligę

Adwokaci znów wygrali Ligę

IX edycja Jesiennej Ligi Prawników w piłce nożnej dobiegła końca. W ostatnich meczach, rozegranych 18 października, Komornicy pokonali Prawników 3:0 a Prokuratorzy ulegli Radcom Prawnym 1:3. Tym samym zgodnie z wieloletnią tradycją tytuł mistrzowski przypadł Adwokatom, którzy o punkt wyprzedzili Radców Prawnych, a o dwa punkty, Prokuraturę. Oto końcowa tabela. Co ciekawe trzy pierwsze drużyny odnotowały tylko po 3 zwycięstwa. Decydowały więc remisy, które w tym przypadku można nazwać zwycięskimi. Najwięcej punktów zdobyła Palestra i to jej przypadł tytuł Mistrza. Wicemistrzami zostali Radcy Prawni, którzy zdobyli 10 punktów w 5 meczach; na trzecim medalowym miejscu uplasowali się Prokuratorzy, którzy odnosząc trzy zwycięstwa zdobyli 9 punktów. Czwarte miejsce ( dwa zwycięstwa i remis) i 7 punktów, zajęli Komornicy. Dwa ostatnie z 3 punktami( po jednym zwycięstwie) miejsca zajęli Prawnicy i Sędziowie.
Oto lista najlepszych strzelców. W tym sezonie gole zdobywało aż 39 zawodników. Oto lista piłkarskich snajperów. Najwięcej bramek strzelił Rafał Cielewicz (Komornicy) bo 8, za nim uplasowali się: Dawid Kotliński, Palestra -5 ;
Marek Bartkowia
k, Palestra- 5 ; Tomasz Barczyński, Komornicy- 5; Wojciech Kazimierczak Radcowie Prawni 5; Michał Pachocik Palestra- 4 ; Grzegorz Gucze, Prokuratura – 4; Maciej Walkowiak, Prokuratura- 4 .
Zimą najprawdopodobniej odbędzie się piłkarski turniej halowy, a wiosną ruszy X, jubileuszowa, Piłkarska Liga Prawników.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …

Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokaci znów wygrali Ligę

Adwokaci znów wygrali Ligę

Liga Prawników to – parafrazując słowa pewnego piłkarza – to taka liga, gdzie 14 facetów biega za piłką a na końcu i tak wygrywają adwokaci. To oświadczenie jednego z uczestników tegorocznej już VII edycji Jesiennej Ligi Prawników, Dawida Kotlińskiego, najlepiej charakteryzuje tegoroczne rozgrywki, gdzie dopiero ostatni mecz zadecydował o tytule mistrzowskim.
Losy tegorocznej Jesiennej Ligi Prawników zostały rozstrzygnięte 2 listopada, kiedy to po rozegraniu zaległych meczów, Komornicy przegrali z Sędziami 0:3 a w walce o tytuł mistrza Ligi, Adwokaci po bardzo zaciętym meczu pokonali Prokuraturę Poznań, która była liderem od ostatnich czterech kolejek w stosunku 1:0.
Tak więc z dorobkiem 17 punktów to Adwokaci zostali Mistrzem VII Jesiennej Ligi Poznańskich Prawników. Wiceliderem zostali Prokuratorzy (16 pkt.) a na trzecim miejscu uplasowała się, debiutująca w rozgrywkach, Policja( 16). Na pozostałych miejscach znaleźli się Radcy Prawni (15), Sędziowie( 14), Komornicy (10), Kuratorzy Sądowi( 10), Prawnicy(4) i Sędziowie Seniorzy, którzy nie zdobyli ani jednego punktu, ale w pilkarskich pojedynkach zawsze wykazywali się determinacją.
A oto komentarz prokuratora Romana Szymanowskiego, jednego z organizatorów Ligi:
Kolejna edycja VII już edycja Poznańskiej Ligi Prawników w Piłce Nożnej przeszła do historii. Był to chyba najciekawszy sezon naszych rozgrywek, a to za sprawą wyrównanego poziomu drużyn. W każdym właściwie meczu mogło paść każde rozstrzygnięcie i niejednokrotnie murowani faworyci schodzili z boiska pokonani. Losy mistrzostwa ważyły się do ostatniej sekundy ostatniego meczu, kiedy to – przy stanie 1:0 dla Adwokatów – prokurator Grzegorz Gucze przestrzelił ledwie o kilka centymetrów tytuł mistrzowski dla Prokuratury. Gdyby ta piłka wtoczyła się do bramki cała czołówka tabeli zmieniłaby się radykalnie, a bramka dla prokuratorów sprawiłaby niewątpliwie wielką frajdę także Policji, która (jako beniaminek rozgrywek) zajęłaby wówczas 2 miejsce. Tak się jednak (niestety) nie stało i w efekcie ziściła się przepowiednia Dawida Kotlińskiego, który przed ostatnim meczem (parafrazując klasyka) stwierdził, że Liga Prawników to takie rozgrywki, gdzie uczestniczy 9 drużyn, a na zakończenie i tak wygrywają adwokaci. I tak stało się w tej edycji – kolejne, szóste z kolei zwycięstwo drużyny Adwokatów. Należy jednak zaznaczyć, że tryumf Palestry nie przyszedł im łatwo i okupiony został litrami potu. Rywale są coraz bliżej i być może już na wiosnę puchar powędruje do innej korporacji! Przy okazji zakończenia naszych rozgrywek garść statystyki, która najlepiej obrazuje, że Liga Prawników to duże przedsięwzięcie zyskująco sobie coraz większą popularność w środowisku. Rozegraliśmy łącznie 32 mecze, 4 mecze nie odbyły się i poddane zostały walkowerem. Strzeliliśmy łącznie 152 piękne gole – co daje średnią 4,75 bramki na mecz (czego T-Mobile Ekstraklasie szczerze życzę). Gole zostały zdobyte łącznie przez 67 zawodników, czyli więcej niż połowa graczy wpisała się na listę snajperów. Najwięcej bramek zdobyli: Rafał Cielewicz z drużyny Komorników – 10 oraz Grzegorz Gucze (Prokuratura Poznań) i Krzysztof Gronek (Adwokaci) – po 7. Najlepszymi bramkarzami rozgrywek zostali: Grzegorz Bartkowiak z drużyny Radców Prawnych oraz Piotr Wochelski z drużyny Prokuratury (po 10 wpuszczonych goli). Warto w tym miejscu przypomnieć, że bezpośrednia rywalizacja obu golkiperów na boisku zakończyła się remisem 0:0 i po zakończeniu meczu Prokuratura – Radcowie Prawni wszyscy obserwatorzy byli zgodni, że bramkarza byli w tym spotkaniu gwiazdami swoich zespołów. Wszystkim zawodnikom szczerze gratuluję zaangażowania, zaś zwycięzcom wygranej! Mam nadzieję, że wiosną ponownie spotkamy się na boiskach przy ul. Armii Poznań.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …