Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Adwokacka inspiracja

Adwokacka inspiracja

Naczelna Rada Adwokacka wraz z Zespołem ds. Kobiet przy NRA zapraszają do udziału w konkursie na esej „Adwokatka, która mnie inspiruje. Wojna i konflikty zbrojne”.

Konkurs kierowany jest do aplikantek i aplikantów adwokackich oraz do adwokatek i adwokatów.

Celem Konkursu jest zainicjowanie dialogu międzypokoleniowego w obszarze historii Adwokatury, istnienia i znaczenia kobiet we współtworzeniu samorządu adwokackiego, docenienie i wyróżnienie pracy adwokatek, które mogą stanowić wzór dla młodego pokolenia, a także wyróżnienie młodych prawniczek i prawników, którzy świadomie i refleksyjnie podchodzą do obranej drogi zawodowej, doceniają rolę adwokatek w samorządzie i posiadają umiejętności literackie.

Praca konkursowa powinna być przygotowana w formie pisemnego eseju, którego autor odpowie na zagadnienie – „Adwokatka, która mnie inspiruje. Wojna i konflikty zbrojne”. Praca konkursowa może dotyczyć adwokatki znanej osobiście, ale nie jest to konieczność, działającej czynnie lub będącej na emeryturze, a także postaci historycznej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 16 sierpnia 2022 r. na adres dzial.osobowy@nra.pl wysłać esej wraz z ze zdjęciem w formacie jpg oraz podpisanym formularzem zgody. Szczegółowe informacje dotyczące warunków konkursu, w tym wymogi dotyczące pracy konkursowej, znajdują się w regulaminie.

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe oraz zaproszenie do odczytania fragmentów zwycięskich prac podczas konferencji „Adwokackie HERstorie”.

Sprawdź także

Bezprawie w Sejmie

Dziennikarz OKO.PRESS nie został wpuszczony do Sejmu podczas protestu osób z niepełnosprawnościami w 2018 r. …