Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Akt powołania dla sędziego WSA

Akt powołania dla sędziego WSA

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe oraz akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowi sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Prezydent podkreślił podczas wtorkowej uroczystości, że zawód sędziego jest niełatwą służbą, ale jest służbą, która buduje autorytet państwa.
Buduje zaufanie obywateli do systemu demokratycznego i służbą, która pozwala wierzyć, że sprawiedliwość zawsze jest górą. Bronisław Komorowski życzył sędziom, aby wypełniając niełatwą służbę konkretną treścią kierowali się znajomością prawa, ale także własnym niezależnym sumieniem w ocenie życiowych przypadków, czasem trudnych, nieszczęśliwych przypadków ludzkich, znajdując równowagę między potrzebą sprawiedliwości, potrzebą ukarania i potrzebą dania szansy na poprawę.
Odznaczeni zostali za wybitne zasługi dla wymiaru sprawiedliwości, za kształtowanie zasad demokratycznego państwa prawa i kultury prawnej KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI: Edyta Anyżewska, Krystyna Borkowska, Barbara Gorczycka-Muszyńska, Bogusław Gruszczyński, Andrzej Grzelak, Edward Kierejczyk, Elżbieta Stebnicka, Jerzy Sulimiersk,. Bożena Walentynowicz.
Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego powołani zostali:. Maciej BUSZ Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu; Maciej SZULC Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim oraz Grzegorz URBANIK Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim

Sprawdź także

Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w …