Najnowsze informacje

Alfonsi sami się ukarali

Miłośnicy spacerów ulicami Poznania w późnych godzinach wieczornych zauważyli, że w ścisłym centrum miasta, tak jak przed laty, znowu pojawiły się kuso ubrane młode kobiety, często dziewczyny, które jednoznacznie dają do zrozumienia, że oferują więcej aniżeli tylko widok ich wdzięków. Okazuje się, że prostytutki nie pracują na własny rachunek,ale mają opiekunów.

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu toczy się lub niebawem rozpocznie kilka procesów przeciwko alfonsom.Rafała M. i Przemysława G. oskarżono o czerpanie korzyści z uprawniania przez inne osoby nierządu. Zaczynali w tym fachu i prokurator nie postawił im dodatkowego zarzutu czyli działania w zorganizowanej grupie przestępczej, jak dziesięciu im kolegom.
Rafał M. i Przemysław G. przyznali się do winy i wyrazili zgodę na dobrowolne poddanie się karze bez konieczności przeprowadzenia rozprawy.
Sąd zaakceptował ?umowę? pomiędzy prokuratorem a oskarżonymi i przystał na karę roku i dziesięciu miesięcy więzienia ( z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na 5 lat), przepadek uzyskanych z procederu 15.000 złotych oraz grzywnę w wysokości 16.000 złotych. Przemysław G. został skazany na 2 lata więzienia ( okres próby też wyznaczono na 5 lat) przepadek 41.000 złotych i grzywnę w wysokości 1,600 złotych. Obaj też poniosą koszty postępowania.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …