Strona główna / Listy / Bandyci w mundurach

Bandyci w mundurach

Chamstwo, brak jakiejkolwiek wiedzy, całkowity nieprofesjonalizm – tak można scharakteryzować polską policję. Ciekawe, że rzecznicy prasowi występujący w telewizji to grzeczni i kulturalni panowie lub prześliczne a zarazem mądre panie, dlaczego zatem po ulicach chodzą chamowate gbury i tacyż sami siedzą w komisariatach i komendach.

Piszę tego e-maila roztrzęsiona po relacji w TVN24. Otóż w Warszawie w samotności umarła z głodu i zimna 90-letnia kobieta, bo jej syn a zarazem opiekun trafił do szpitala, gdyż został przejechany na pasach. Cały czas pytał co się dzieje z jego mamą i słyszał od lekarzy, że zajęła się nią opieka społeczna. Tymczasem zawiadomiona o samotnej staruszce policja nie zrobiła nic…Trwa śledztwo. Jego wynik trzeba koniecznie nagłośnić, także w Poznaniu, chociaż sprawa dotyczy stolicy. Nie można dalej tolerować policyjnej bezkarności.
W Łodzi zorganizowano wielka manifestację po tym, jak zmarł w szpitalu 46-latek postrzelony w czasie szarpaniny z policjantem. W feralnej awanturze brało udział czterech mężczyzn, wszyscy byli pijani. Dwaj z nich to byli policjanci kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu. Według ich wersji, gdy wracali z imprezy spotkali dwóch mężczyzn z amstaffem. Mieli oni zaczepić funkcjonariuszy i szczuć ich psem. Doszło do szarpaniny. Zaatakowany przez psa policjant wyjął służbową broń i oddał strzał do zwierzęcia. Wtedy – jak wynika z zeznań policjantów – właściciel psa rzucił się na policjanta i próbował odebrać mu pistolet. Najprawdopodobniej wówczas został postrzelony w brzuch.
W Gdańsku policja zastrzeliła złodzieja samochodu, bo nie potrafiła go zatrzymać. Coraz częściej media informują, że policjanci nie potrafiący zatrzymać podejrzanych, podkreślam podejrzanych, strzelają do nich. Tak nie było nawet w PRL. Czy w wolnej Polsce pojawiła się nowa kategoria bandytów ? w policyjnych mundurach?
Natalia Komorowska

Sprawdź także

Letnie praktyki u RPO

Rusza nabór na studenckie praktyki wakacyjne w Biurze RPO Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprasza studentów …