Strona główna / Szczypta soli / Będą siedzieć

Będą siedzieć

PiS forsuje zmiany w sądownictwie. Chwilowo wstrzymał je latem prezydent Andrzej Duda, który zawetował PiS-owskie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa obiecując ogólnonarodowe dysputy, ale jak zawsze słowa nie dotrzymał. Kolejny dzień w Sejmie trwa debata nad poprawkami, jakie Prawo i Sprawiedliwość proponuje do ustaw prezydenta. – Od rana oglądam obrady komisji i liczę na archiwum Osiatyńskiego i na to, że po zakończeniu tych rządów bezprawiawszyscy winni tej sytuacji, z Piotrowiczem i posłami głosującymi na niekonstytucyjnymi ustawami na czele nie wyjdą z więzienia – napisała na Facebooku dziennikarka Superstacji, publicystka Eliza Michalik.
O sprzecznych z Konstytucją zapisach mówi nie tylko opozycja. Jeden taki zapis wytknęła sama Krystyna Pawłowicz (PiS). – Z powodu umowy politycznej będę głosowała tak jak mój klub, natomiast podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła i uważam, że zapis tutaj zamieszczony w art. 86 par. 1 pkt 1 jest wprost, jaskrawie sprzeczny z Konstytucją w swoim brzmieniu – powiedziała Pawłowicz.
Na fotografii Eliza Michalik

Sprawdź także

Zmienić rejestr pedofilów

Co trzeba zmienić w „Rejestrze pedofilów”. Wystąpienie Marcina Wiącka do Ministra Sprawiedliwości Rzecznik Praw Obywatelskich …