Najnowsze informacje

Bezpieczna jesień życia

Jubileuszowa V edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu odbywa się pod hasłem: „Porozmawiaj z notariuszem o bezpiecznej jesieni życia. Majątek a prawo.” Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna społeczna akcja edukacyjnapozwala uzyskać poradę i praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa. Każda edycja ma swój temat przewodni; w 2010 r. były to spadki i dziedziczenie, w 2011 r. ? bezpieczeństwo majątku rodziny,
w 2012 r. ? nieruchomości i księgi wieczyste. W roku 2013 rozmawialiśmy „o przekazaniu majątku w rodzinie”. Tematy te nie ograniczają jednak listy zagadnień.
Otwarta formuła Dnia Otwartego pozwala dowiedzieć się wszystkiego na temat spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej. W tym roku odbędzie się 29 listopada (sobota) w 19 miastach w całej Polsce, gdzie notariusze będą dyżurować w godzinach 10-16.
W Poznaniu notariusze zapraszają do Auli IV Liceum Ogólnokształcącego, na ul. Swojską 6 (wejście od strony ul. Radosnej) Dostępne będą broszury tematyczne dotyczące m.in. umowy o dożywocie, renty, przewłaszczenie na zabezpieczenie czy pełnomocnictw.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Sprawdź także

Giną ostatnie słonie

Jestem zrozpaczony. Kanadyjski koncern naftowy ReconAfrica pustoszy mój dom – sanktuarium afrykańskiej przyrody w delcie …