Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Bezradny jak policjant

Bezradny jak policjant

Policjanci to nie statyści. Powinni bronić praw lokatorów piszą w komentarzy na lamach gazety Wyborczej Piotr Żytnicki i Ludmiła Anannikova i trudno nie pryznać im racji, Jeśli policja nie będzie stała na straży „bezpieczeństwa”, to pojawią się kolejni naśladowcy „czyścicieli” – komentują dziennikarze „Gazety”. Od tygodnia „Gazeta Wyborcza” opisuje, a pokazuje telewizja, historię lokatorek kamienicy przy ul. Jackowskiego, które nie mogą wrócić do mieszkań, bo właściciel budynku pod ich nieobecność wymienił zamki, a dobytek wywiózł. Zdaniem prawników to nielegalna eksmisja. Gdy poszły na komisariat, by złożyć zawiadomienie o przestępstwie, policjanci go nie przyjęli. Na jakiej podstawie policjant nie przyjmuje zawiadomienia o przestępstwie? Tego dziennikarze „Wyborczej” nie ustalili. Może wyjaśni to, i to natychmiast, prokuratura.
Kobiety jak się okazuje zostały także wymeldowane ze swoich mieszkań. Na jakiej podstawie? Na łamach „Wyborczej” przeczytałem,.ze urzednicy rozmawiali z sąsiadami i ustalili, że starsze panie od dłuższego czasu tam nie mieszkają. Jeżeli to prawda, to taki urzędnik powinien natychmiast stracić pracę, a prokuratura oskarżyć go o ewidentne złamanie prawa.
Jedynym gwarantem przestrzegania prawa w RP jest Prokuratura. I to od niej społeczeństwo ma prawo żadąć wyjaśnienia, kto złamał prawo wyrzucając dwie starsze kobiety na bruk i jakie z tego tytułu poniósł konsekwencje. Łącznie z policjnatami, którzy są po to, aby, PODOBNO, pomagać ludziom.

Sprawdź także

Sędzia pozywa System

Publicznych przeprosin i wysokiego zadośćuczynienia domaga się sędzia Igor Tuleya od 11 osób, w tym …