Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Bilans Polski na EXPO Milano 2015

Bilans Polski na EXPO Milano 2015

Ponad półtora miliona gości, od maja do października 2015 roku, odwiedziło Polski Pawilon na Expo w Mediolanie. W tym największym wydarzeniu promocyjnym na świecie wzięło udział w sumie 145 wystawców, a ekspozycje zwiedziło 21 milionów osób. Konsulat Generalny RP w Mediolanie przygotował filmowe podsumowanie udziału w targach.
Polska zaprezentowała się jako kraj o silnej i innowacyjnej gospodarce. Głównym tematem tegorocznej wystawy była żywność, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za zasoby naturalne. EXPO było okazją do przypomnienia, iż Polska jest szóstą największą gospodarką unijną, trzecim największym eksportem jabłek na świecie, czwartym producentem zboża w Europie. – Polska odniosła ogromny sukces promocyjny i gospodarczy dzięki obecności na EXPO 2015. Ponad półtora miliona osób zwiedziło Pawilon Polski.
W filmie, który prezentujemy, można zobaczyć najciekawsze momenty wystawy ? powiedział Jerzy Adamczyk, Konsul RP w Mediolanie. Znakiem szczególnym Pawilonu Polskiego – czwartego co do wielkości, biorącego udział w EXPO, była zmienność ekspozycji. Podczas półrocznych targów odbyły się tygodnie regionalne, tygodnie tematyczne, seminaria i konferencje, koncerty polskich artystów, wystawy oraz pokazy mody. Światowa Ekspozycja Expo to pokaz aktualnego dorobku kulturalnego, naukowego i technicznego krajów z całego świata.
Pierwsze wystawy odbyły się w XVIII wieku w Londynie i Paryżu, jednak za prawdziwie międzynarodową wystawę światową uznaje się Wielką Wystawę, która odbyła się w 1851 roku w Londynie. Dotychczas odbyło się 70. edycji wystawy. Następna Światowa Ekspozycja odbędzie się w 2020 roku w Dubaju.
Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Sprawdź także

Docenią ławników

Spotkanie kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości z przedstawicielami Stowarzyszenia Ławników Polskich – Funkcja ławników w systemie wymiaru …