Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Blamaż pańastwa

Blamaż pańastwa

Szczyt nagonki na Mariusza T. mamy za sobą. Chybiona ustawa wykazała całkowity blamaż polskiego państwa. Jak to się dzieje, że najgłupsi posłowie biorą się za sprawy o których nie mają bladego pojęcia. Dlaczego nie pytają się mądrzejszych od siebie? Sprawa Mariusza T. dala za to znowu asumpt do zaistnienia politykom. Zbigniew Ziobro, który będąc
prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości nie zrobił nic, aby sprawę morderców pedofilów i innych dewiantów załatwić teraz sypie piaskiem po oczach. Obecny minister sprawiedliwosci Marek Biernacki nie ma sobie nic do zarzucenia. Jak zawsze winnych nie ma. Premier milczy. M. Biernacki twierdzi, że nic się nie stało. Co za tupet. Aż dziwi odwaga mec. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, który bedą ministrem podał sie do dymisji, bo powiesił sie jeden z więźniow. Poczuł sie politycznie odpowiedzialny za sprawę swojego resortu, z którą de facto nie miał nic wspólnego. M. Biernacki jest winny całego zamieszania wokół Mariusza T. ale do dymisji podać się nie zamierza. Ten rząd po prostu jest przyspawany do foteli władzy.
Tymczasem HFPCz skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie opinię przyjaciela sądu w sprawie Mariusza T. Sprawa – piszą eksperci HFPCz- prowadzona jest na podstawie nowej ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób.
W opinii przedstawione zostały główne argumenty świadczące o niezgodności ustawy z Konstytucją oraz Europejską Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, tj. naruszenie zakazu stosowania prawa wstecz, nieproporcjonalne ograniczenie wolności osobistej oraz podwójne karanie za ten sam czyn.
Czy w końcu zdrowy rozsądek zwycięży. Śmiem wątpić. Nie obawiam sięw Mariusza T. Bo ten jest już znany ze swoich skłoności. Jeżeli policja potrafi wykonać należące do niej obowiązki będzie on niegroźny. Tysiąckroć groźniejsi są nieujawnieni nieujęci pedofile i mordercy. Przeraża, że tłum skandujący „śmierć za śmierć ” toleruje fakt, że pedofile w sutannach są bezkarni.

Sprawdź także

Sędzia pozywa System

Publicznych przeprosin i wysokiego zadośćuczynienia domaga się sędzia Igor Tuleya od 11 osób, w tym …