Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Bo nam się należy

Bo nam się należy

To jeden z wariantów, który w sensie prawnym jest możliwy, natomiast w tej chwili nie ma decyzji, żeby tak daleko iść – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w programie „Graffiti” Polsat News, komentując doniesienia, że polski rząd rozważa pozwanie Komisji Europejskiej za bezczynność w sprawie KPO.

Piotr Müller pytany w Polsat News o kwestię zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy zwrócił uwagę, że KE mrozi go od kilku tygodni i w tej chwili KPO nie został ani zatwierdzony, ani odrzucony. Jak dodał, strona polska jest zdania, że jest to „przetrzymywanie w sposób nieuprawniony, nie ma podstawy prawnej do tego, żeby KE w taki sposób działała”.

Rzecznik rządu był też pytany o doniesienia „Dziennika Gazety Prawnej”, że polski rząd rozważa pozwanie Komisji Europejskiej za bezczynność w sprawie Krajowego Planu Odbudowy.

  • To jeden z wariantów, który w sensie prawnym jest możliwy. Natomiast w tej chwili takiej decyzji nie ma, żeby tak daleko iść. Natomiast faktycznie jest prawdą, że KE jest bezczynna w tym zakresie, czyli faktycznie spełnia to przesłanki – odpowiedział Müller.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-krajowy-plan-odbudowy-rzad-rozwaza-pozwanie-komisji-europejs,nId,5545099#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

Zagłuszony protest

Kataryna: Władza hoduje regularne bojówki. Zagłuszanie za pomocą sprzętu nagłaśniającego, kupionego tituszkom Bąkiewicza przez władzę, …