Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Bodnar dziekanem WSPS

Bodnar dziekanem WSPS

Były już Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar nie musi obawiać się o nową pracę. W poniedziałek na stronie Uniwersytetu SWPS w Warszawie pojawiła się informacja o objęciu przez niego funkcji dziekana Wydziału Prawa.

Adam Bodnar objął nową funkcję. Były RPO został dziekanem na znanej uczelni

Adam Bodnar objął nową funkcję. Były RPO został dziekanem na znanej uczelni Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak

Adam Bodnar przestał pełnić obowiązki Rzecznika Praw Obywatelskich 15 lipca. Jak się dowiadujemy, nie musiał długo czekać na nową pracę. O swoim nowym dziekanie Wydziału Prawa Uniwersytet SWPS poinformował na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

„Drodzy, miło nam poinformować, że dr hab. Adam Bodnar, prof. naszego Uniwersytetu z dniem 19 lipca objął funkcję dziekana Wydziału Prawa w Warszawie! Prof. Adam Bodnar jest nie tylko specjalistą w zakresie prawa konstytucyjnego i praw człowieka, ale również nauczycielem akademickim i badaczem z Instytutu Prawa na naszym Uniwersytecie. Serdecznie gratulujemy!” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Uniwersytet SWPS na Facebooku.

P

Adam Bodnar w nowej roli. Uniwersytet SWPS przybliżył sylwetkę nowego dziekana Wydziału Prawa

„Dr hab. Adam Bodnar, prof. Uniwersytetu SWPS od 2015 do 2021 r. pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich RP. Jest prawnikiem i nauczycielem akademickim, doktorem habilitowanym nauk prawnych, wykłada na kierunku Prawo na naszym Uniwersytecie” – możemy przeczytać o nowym dziekanie Wydziału Prawa uczelni SWPS.

Na stronie Uniwersytetu SWPS czytamy również, że nowy dziekan Wydziału Prawa był w latach 2010-2015 wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Wspomniane zostały także organizacje pozarządowe, z którymi Bodnar współpracował zanim został RPO oraz inne pełnione przez niego wcześniej funkcje.

Sprawdź także

L.Gardocki uhonorowany

Odznaka Adwokatura Zasłużonym dla sędziego Lecha Gardockiego Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej przyznało odznakę „Adwokatura Zasłużonym” …