Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Bojkot prezydenta

Bojkot prezydenta

Uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego nastąpiło zaprzysiężenie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego rozpoczęło się w piątek 6 sierpnia o godzinie 10. Już piąty prezydent RP po 1989 roku złożył przysięgę przed narodem. Jaka to będzie prezydentura?

– To święto polskiej państwowości i polskiej demokracji, święto, w którym ma udział i powinien mieć udział każda Polka, każdy Polak – mówił w swoim orędziu prezydent Bronisław Komorowski. Podziękował tym, którzy go wybrali i zapewniał, że zrobi wszystko, by nie zawieść oczekiwań wyborców. Osobowość B. Komorowskiego stwarza przesłanki i nadzieje, że nie będzie to prezydentura podobna do tej, którą lansował zmarły Lech Kaczyński, to znaczy realizacja za wszelka cenę jedynej i słusznej linii swojej partii.
Fakt, że na ceremonii zaprzysiężenia przed Zgromadzeniem Narodowym nie pojawił się główny kontrkandydat do prezydenckiego fotela, Jarosław Kaczyński daje wyraz nie tylko małości tego człowieka, ale i bez żadnych iluzji pokazuje jak będą się układały relacje pomiędzy PiS i nowym prezydentem.

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …