Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Brak taktu i elegancji

Brak taktu i elegancji

Jestem nieco zaskoczony, bo spodziewałem się, że taka osoba zostanie wyznaczona jutro – tak w rozmowie z Onetem decyzję o wyznaczeniu przez prezydenta tymczasowego I Prezesa SN komentuje rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski, który odchodzi z tego stanowiska. Kancelaria Prezydenta poinformowała dziś, że obowiązki po prof. Gersdorf przejmie Kamil Zaradkiewicz.

  • Ten wybór pokazuje, że moja decyzja o rezygnacji z funkcji rzecznika była trafna – mówi w rozmowie z Onetem sędzia Michał Laskowski
  • Na pewno byłoby bardziej elegancko, gdyby pan prezydent poczekał z tą decyzją, jednak takie względy są w najmniejszym stopniu brane pod uwagę – mówi Onetowi rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski, który dziś odchodzi z tego stanowiska.
  • Nie chcę tego wyboru p.o. I Prezesa komentować. Mogę powiedzieć tyle, że ten wybór pokazuje, że moja decyzja o rezygnacji z funkcji rzecznika była trafna – podkreśla sędzia Laskowski. – Poczekajmy, zobaczymy czy wybór sędziego Zaradkiewicza na p.o. I Prezesa nie oznacza, że SN pójdzie drogą „betonową”, o której wspominałem.

Kilka dni temu w rozmowie z Onetem sędzia Laskowski podkreślał, że obawia się tego, że SN pod nowym kierownictwem może powtórzyć model działania, jaki panuje obecnie w Trybunale Konstytucyjnym – całkowicie podporządkowanym władzy.

Sprawdź także

Nie tracę nadziei

Anna Błaszczak-Banasiak szefowa Amnesty International Polska: Jestem rozczarowana jak wy. Ale jeszcze się nie poddaję …