Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Sowisło&Topolewski liderami

Sowisło&Topolewski liderami

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski S.K.A. jest według najnowszego ogólnopolskiego rankingu dziennika „Rzeczpospolita” największą kancelarią prawną w Wielkopolsce oraz 17-tą w skali całej Polski pod względem liczby prawników ogółem

Pracownicy poznańskiej kancelarii największej w Wielkopolsce

Dominującą pozycję Kancelarii na rynku potwierdza grono ponad 200 stałych i zadowolonych Klientów oraz udzielenie w ubiegłym roku ponad 7000 razy pomocy prawnej klientom.

Kancelaria jest niekwestionowanym liderem na rynku usług prawnych w zakresie procesów sądowych. Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżnia ją ilość prowadzonych spraw sądowych w całej Polsce. Według ogólnopolskiego miesięcznika Home&Market zajmującego się problematyką gospodarczą Kancelaria jest najwyżej notowaną firmą prawniczą w kategorii „prawo procesowe”.

Kancelaria Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski S.K.A. wyróżniona została także za innowacyjne rozwiązanie w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” 2019

Usługa prawna z wykorzystaniem immersyjnej rzeczywistości wirtualnej sali sądowej została wyróżniona w kategorii „Najlepsze innowacyjne rozwiązania w kancelariach” w ramach 17 edycji najbardziej prestiżowego w środowisku prawniczym rankingu kancelarii prawniczych organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Wyróżnienie otrzymane na uroczystej gali w dniu 7 czerwca 2019 roku w Muzeum Żydów Polskich POLLIN z rąk szefa Anny Wojdy szefa działu „Prawo” Rzeczpospolitej odebrał w imieniu Kancelarii dyrektor zarządzający Michał Pacholczyk.

1 miejsce w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” 2019

W 17 edycji najbardziej prestiżowego w środowisku prawniczym rankingu kancelarii prawniczych organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” kancelaria ponownie zajęła 1 miejsce w Wielkopolsce
pod względem liczby prawników ogółem. Jednocześnie w pod tym samym względem Kancelaria awansowała na 15 miejsce w skali całej Polski. W rankingu sklasyfikowano łącznie 304 kancelarie z całej Polski, co oznacza, że należy do ścisłej krajowej czołówki.
Dyplom dla Kancelarii wręczony przez redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chrabotę odebrał adwokat Jan Dudzik – wspólnik.
Wysokie miejsca Kancelarii w rankingu to dowód sprawnej i skutecznej pracy zespołu, który obecnie liczy obecnie 80-ciu wysokiej klasy prawników, którzy w codziennej pracy obsługują największe podmioty gospodarcze w kraju (w tym notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych), podmioty zagraniczne, przedsiębiorców, publiczne/niepubliczne podmioty lecznicze, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje publiczne oraz osoby prywatne. Serdecznie dziękujemy naszym Klientom za okazane nam zaufanie, którego wyrazem jest powierzenie nam opieki prawnej swoich interesów. Zapewniamy, że świadczenie usług prawnych najwyższej jakości przekładające sięna skuteczność działania na rzecz naszych Klientów w dalszym ciągu stanowić będzie istotę działania i rozwoju naszej Kancelarii.

CBA kontroluje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

17 kwietnia 2019 r. Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu rozpoczęła kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w przedmiocie wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczącej udzielenia dofinansowania Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P. J. Sowisło & Topolewski spółce komandytowo-akcyjnej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na projekt pn. „Wzmocnienie konkurencyjności Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P. J. Sowisło & Topolewski spółka komandytowo – akcyjna poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii IT w procesie świadczenia usługi prawnej”.

W ramach prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze zweryfikują zasadność udzielonego dofinasowania, jak również prawidłowość samego procesu realizacji projektu.

Wartość udzielonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansowania wyniosła 4.999.999,99 złotych.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”


Dentons 221 prawników, w tym 134 adwokatów i radców – największa kancelaria w Polsce. Fotorzepa/Robert Gardziński
Tylko cztery kancelarie z pierwszej dziesiątki utrzymują zespoły liczące ponad setkę prawników. W ubiegłym roku było ich siedem.

Numerem 1 pod względem wielkości zespołu pozostaje kancelaria Dentons. Przez rok zespół powiększył się o siedem osób. Zmniejszenie liczby adwokatów i radców o sześć osób to wynik doprecyzowania regulaminu rankingu – w tym roku prawników zagranicznych, którzy nie mają wpisu na polskie listy, zaliczaliśmy do ogólnej liczby magistrów prawa.


Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka ma o sześciu adwokatów i radców więcej niż przed rokiem. Tym samym przekroczyła magiczną setkę i zajęła drugie miejsce za Dentonsem w liczbie prawników z uprawnieniami. Jednak w klasyfikacji ogólnej DZP musiała ustąpić miejsca kancelarii CMS, tak samo jak przed rokiem. Zespół CMS, w stosunku do stanu z kwietnia 2018 r., powiększył zespół o trzech prawników i utrzymał tytuł wicelidera w tej klasyfikacji.

Sprawdź także

SN uchyla decyzję neoSN

​Izba Karna Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 16 czerwca, ponieważ w składzie …