Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Cena arogancji PiS

Cena arogancji PiS

Donald Tusk o decyzji KE wobec Polski.: „Popełnione błędy powinny zostać szybko odwrócone”- Głęboko liczę, że polski rząd pójdzie po rozum do głowy i nie będzie szukał konfliktu w sprawie, w której nie ma racji. Na pewno będzie jeszcze czas, żeby uniknąć złych konsekwencji dla Polaków ? powiedział Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej komentując decyzję Komisji Europejskiej stwierdził, kary finansowe na Polskę nie zostaną nałożone w „przewidywalnej przyszłości”.
? Wszyscy chcemy, aby popełnione błędy został odwrócone ? dodał Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził decyzja KE wynika z tego, że PiS uznał iż władza może stanąć ponad prawem. – To jest świadomy wybór rządu i wieloktotnie o tym mówili, a to oznacza w praktyce zlikwidowanie niezalezności sądownictwa. I tak też oceniają zmiany w Polsce unijne instytucje – mówił.
– To wygląda na świadomą politykę stawiania Polski bokiem do UE. Niektórzy twierdzą, ze to wynik niekompetencji, ale ja obawiam się, że to jest świadome ustawianie Polski w poprzek, a nawet obok UE ? ocenił działania rządu PiS Donald Tusk. Donald Tusk odniósł się też do pytania, czy ostatnia zmiana premiera może mieć wpływ na przebieg rozmów ws. sądownictwa.
? Nie mam większych oczekiwań związanych z tym faktem. Nie sądzę, żeby zmiana personalna oznaczała zmianę filozofii politycznej ? ocenił szef Rady Europejskiej.
Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu wobec Polski art. 7.1 Traktatu UE. Komisja zdecydowała o wysłaniu wniosków do państw UE o uznanie Polski za kraj, w którym istnienie” wyraźne ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności

Sprawdź także

Gloryfikacja podłości

Adwokat Mikołaj Pietrzak o sytuacji na granicy z Białorusią i rozporządzeniu MSWiA TVN24″Rozpaczliwa próbą uzasadnienia nagannego zachowania funkcjonariuszy …