Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / „Chamska hołota”

„Chamska hołota”

„Kanalie i zdradzieckie mordy” już były, teraz Jarosław Kaczyński użył sformułowania „chamska hołota” w stosunku do posłów opozycji. Wszystko działo się w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
– „Minister zdrowia Łukasz Szumowski to największy chyba zawód ostatnich miesięcy, człowiek, który udawał nadzieję, a kiedy opadły maski zobaczyliśmy prawdziwą twarz rządu PiS – twarz konfliktu interesów, korupcji i nieudacznictwa” – mówiła posłanka KO Barbara Nowacka, uzasadniając wniosek
Stwierdziła, że Szumowski nie przygotował Polski na pandemię koronawirusa i brak było środków ochrony dla personelu medycznego jak i pacjentów. – „Brak przemyślanego procesu zamrażania i brak strategii odmrażania” – mówiła. Wspomniała o niejasnych interesach braci Szumowskich. – „Przedsiębiorczy pan minister uznał, że czas pandemii to pora na dorobienie się” – powiedziała posłanka KO.
Kiedy Nowacka mówiła, Szumowski i kilku innych ministrów w ławach rządowych prowadziło pogawędkę z Jarosławem Kaczyńskim. – „To nie jest pana folwark panie prezesie” – powiedział Budka do Kaczyńskiego. W odpowiedzi prezes PiS wykrzyczał w stronę posłów opozycji: – „Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział”.

Po zarządzonej przez Ryszarda Terleckiego 5-minutowej przerwie Nowacka powiedziała: – „Lepsizm” pana prezesa słyszałam już parę razy. Wtedy, kiedy wchodził na ten cmentarz, na który ja wejść nie mogłam, bo wtedy jego „ból był większy niż mój”. Na ten sam cmentarz, na którym leży moja matka, ofiara katastrofy smoleńskiej, on wszedł składać kwiaty swojej matce i swojemu bratu, a inni nie mogli. I teraz śmie mnie wyzywać”. Nie mogła dokończyć, bo Terlecki wyłączył jej mikrofon
– „Nerwy puszczają PiSowskiej „elicie”; – „Taki podrabiany yntelygent, chowa się za gorylami i szczeka. I od razu w nogi za plecy swojaków. To jest śmieszne i żałosne. Tylko Polski żal”; – „On tak właśnie myśli o ludziach. O ludziach, którzy nie wykonują bezmyślnie jego poleceń”; – „Wuc” znów postanowił Polakom pokazać, jak wygląda prawdziwa kultura” – komentowali zachowanie Kaczyńskiego internauci.

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …