Najnowsze informacje

Chirurg łapówkarz

Poznańska prokuratura oskarża lekarza ze Śremu o przyjmowanie łapówek i oszustwa. VI Wydział Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzi postępowanie przeciwko lekarzowi podejrzanemu o przyjmowanie łapówek i oszustwa. Zarzuty dotyczą lat 2007 – 2009, kiedy to podejrzany prowadził prywatną praktykę lekarską pełniąc jednocześnie obowiązki lekarza zatrudnionego na Oddziale Chirurgii SP ZOZ w Śremie i Gostyniu.
Podejrzany doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szereg osób, wprowadzając je w błąd w ten sposób, że przyjmował od nich pieniądze w rożnych kwotach ( od 300 do 600 zł) w zamian za zabiegi wykonywane na terenie tego Szpitala u małoletnich pacjentów, pod pozorem, iż jest to zapłata za zabieg wykonywany w ramach praktyki prywatnej, podczas gdy usługa ta była refundowana ze środków NFZ. Ponadto podejrzanemu zarzucono, przyjmowanie pieniędzy w zamian za określone zachowania np. za wcześniejszy wypis ze szpitala małoletnich pacjentów, za bezzwłoczne hospitalizowanie i wykonanie zabiegów.
Pieniądze przyjmowane przez podejrzanego tytułem łapówek wahały się w kwotach od 50 do 600 zł. Podejrzany odmówił składania wyjaśnień. Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania zastosowano wobec wyżej wymienionego środek zapobiegawczy postaci poręczenia majątkowego w wysokości 45.000 zł.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …