Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / „Cholerni patrioidioci”

„Cholerni patrioidioci”

Hanna Lis jest mieszkanką kamienicy obrzuconej wczoraj przez nacjonalistów racami – w wyniku agresywnego zachowania sprawców doszło do pożaru jednego z mieszkań. Tylko cudem uniknięto prawdziwej tragedii.

Skrajnie prawicowi napastnicy zaatakowali budynek, bo na jednym z balkonów wisiały flaga ruchu LGBT oraz baner z poparciem dla feministycznego Strajku Kobiet.

Do bezmyślnego ataku w wykonaniu narodowców odniosła się na Instagramie dziennikarka Hanna Lis, która nie przebierała w dosadnych słowach.

„Ci cholerni patridioci, przechodząc z racami koło mojego domu, właśnie podpalili jedno z mieszkań. Do pierdla z nimi wszystkimi, zdelegalizować ten cholerny marsz nienawiści. Cztery zastępy straży pożarnej pod moim domem, a ci idioci dalej napieprzają racami. (…). To nie jest tak, że ta raca wpadła do mieszkania przez przypadek. Była wymierzona w mieszkanie, na którego balkonie wisi baner strajku kobiet. I teraz zacytuję to, co się pojawia na tym filmiku. Jeden z bandziorów mówi: niech płonie ku*wa. A drugi przytomnie zauważa: to nie to mieszkanie. No brawo wy, brawo za taki patriotyzm” – powiedziała.
„To, co się od lat dzieje na marszach nienawiści, bo to nie jest żadne świętowanie polskiej niepodległości, to są regularne, wojenne marsze, które rok rocznie przetaczają się ulicami warszawy. To powinno być w końcu zdelegalizowane, zanim ktoś w końcu zginie, zanim ktoś na tej wojnie zginie” – dodała.

Co ciekawe, Robert Bąkiewicz z MN stwierdził, że… mieszkanie było pustostanem.

„Panie faszysto, płonące mieszkanie nie było pustostanem. W tej kamienicy nie ma pustostanów. Jest za to instalacja gazowa w całym domu. Pół kamienicy mogło wylecieć w powietrze, panie patrioto. Pod płonącym oknem mogło spać dziecko. Hańba wam” – odpowiedziała mu później na Twitterze Hanna Lis.

Źródła: Twitter, wprost.pl

Sprawdź także

Czym myśli Święczkowski

Jak hartowała się stal – myśli nieuczesane Bogdana Święczkowskiego w zbiorku wydanym przez Lex Super …