Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Co drugi zda tu na aplikacje

Co drugi zda tu na aplikacje


Odbyło się tradycyjne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości z dziekanami wydziałów prawa i szefami korporacji prawniczych dotyczące tzw. zdawalności na aplikacje prawnicze. Wziął w nim udział, już po raz ósmy, dziekan prof. Roman Budzinowski.

Z satysfakcją należy odnotować, że poznański Wydział Prawa znajduje się w ścisłej czołówce pod względem zdawalności na wszystkie aplikacje prawnicze.

Należymy do tzw. wielkich wydziałów prawa, z których najwięcej absolwentów zdaje egzaminy na aplikacje korporacyjne. Zajmujemy tu czwarte miejsce, ale jeśli w całej Polsce tylko około 42% absolwentów zdaje egzamin wstępny na te aplikacje, to w Wielkopolsce około 55%. Pod względem stopnia zdawalności znajdujemy się na drugim miejscu w Polsce, zaraz po Uniwersytecie Jagiellońskim. Ten sukces cieszy.

Również wysoką pozycję zajmujemy, gdy chodzi o zdawalność do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Znajdujemy się tutaj na trzecim miejscu (uwzględniając egzaminy I i II etapu). Świadczy to dobrze o przygotowaniu naszych absolwentów do rozwiązywania problemów prawnych (na tym polega egzamin II etapu).
Roman Budzinowski

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …