Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Ćwierćinteligent Kazik

Ćwierćinteligent Kazik

Jacek Żakowski o Kaziku z „Kultu” : „To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego strasznego paplania.

Publicysta ostro komentuje słowa Kazika Staszewskiego, który udzielił wywiadu „Dziennikowi. Gazecie Prawnej”. Skomentował m.in. aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce. Zapytany, czemu nie angażuje się, odpowiedział: „Ale ja nie czuję, żeby moja wolność była zagrożona, żeby zagrożona była demokracja, podstawowe swobody, więc dlaczego miałbym się angażować?”.
Słowa te skomentował publicysta Jacek Żakowski. „To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego paplania, którego skutki, jak się umocnią w polityce, mogą być straszne” – mówi. W „Dzienniku. Gazeta Prawna” lider Kultu stwierdził , że nie ma powodów, by komentować aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce. „Ja nie czuję, żeby moja wolność była zagrożona, żeby zagrożona była demokracja, podstawowe swobody, więc dlaczego miałbym się angażować?” – stwierdził. Zapytany, czy wokalistę nie przekonują ludzie wzywający do protestów i chodzący na demonstracje, odpowiedział: „Ale przecież ta narracja jest zawsze ta sama, tylko autorzy zamienili się miejscami”.
– „Nie czytam gazet i nie oglądam telewizji. Nie opiewam sukcesów dobrej zmiany, ale nie widzę, by pozycja Polski, by sytuacja tutaj była dużo gorsza niż za poprzedniej władzy” – przytoczył słowa Kazika Jacek Żakowski z wywiadu. – No do jasnej cholery, Kaziu kochany, skąd ty masz to wiedzieć, gdzie ty masz to wiedzieć, jak nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet? Przepraszam cię bardzo, w zieleniaku tę pozycję Polski zbadasz? W toalecie się przekonasz, czy w Polsce jest dużo lepiej, czy gorzej niż za poprzedniej władzy? – To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego paplania, którego skutki, jak się umocnią w polityce, mogą być straszne. Apeluje do ludzi show-biznesu, na których patrzymy z zainteresowaniem, po których moglibyśmy się czegoś spodziewać, zastanawiające się nad tym, co mówicie, niektórzy was traktują poważnie, to może mieć poważne skutki – dodał Żakowski.
Źródło: onet.pl

Sprawdź także

Obronimy Konstytucję RP

Prof. Mirosław Wyrzykowski laureatem Der österreichische Verfassungspreis. A z nim, jak sam mówi, rzesza obrońców …