Strona główna / Szczypta soli / Czarny Protest

Czarny Protest

Zdaniem Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z partii Razem Czarny Protest jest sukcesem. Pierwszy raz udało się przekonać władzę do zmiany planów. – W Sejmie nie ma ugrupowania, które upomina się o prawa kobiet – mówiła w TOK FM. – Czarny Protest był niekwestionowanym sukcesem. Po raz pierwszy udało się przekonać rząd i władze do tego, by wycofali się ze swoich planów – mówiła w Poranku Radia TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z partii Razem. – Czy ?zamieszanie na rynku idei?, które udało się zrobić jej partii nie zniknie w chórze innych głosów – zastanawiał się prowadzący audycję Jan Wróbel.- Jeżeli popatrzymy na układ w parlamencie i wyniki głosowań, to szybko przekonamy się, że w obecnym Sejmie nie ma ugrupowania, które upomina się o prawa kobiet. Partia Razem jasno deklaruje, że koniecznie jest złagodzenie obowiązującego prawa i gdy tylko będziemy mieć okazję- czyli znajdziemy się w Sejmie – to złożymy projekt liberalizujący prawo aborcyjne – zapowiedziała działaczka.
– To nas różni od szeregu sił politycznych, które próbowały coś ugrać na protestach, a jednocześnie unikały jednoznacznej deklaracji nt. konieczności ucywilizowania w Polsce prawa dotyczącego przerywania ciąży – powiedziała Dziemianowicz-Bąk w rozmowie z Wróblem. My mówimy uczciwie, że nie zamykamy oczu na podziemie aborcyjne. Nie udajemy, że nie ma zjawiska turystyki aborcyjnej – mówiła działaczka Razem.
– Restrykcyjne prawo aborcyjne nie niweluje aborcji, tylko zwiększa podziemie i zagrożenie dla życia i zdrowia Polek – powiedziała. Podkreślała, że nikt inny nie ma odwagi upomnieć się o prawo kobiet o decydowania o własnym życiu.
Źródło: Radio TOK FM

Sprawdź także

Ilu mamy bezdomnych?

Ogólnopolskie liczenie osób w kryzysie bezdomności. Rzecznik pyta MRPiPS o szczegóły W nocy z 28 …