Strona główna / Listy / W kinie AI „Sonita”

W kinie AI „Sonita”

„Sonita” – KOLEJNY FILM W RAMACH CYKLU CZŁOWIEK W KINIE!
W środę, 27 maja o godzinie 20, zapraszamy na kolejny pokaz filmowy z cyklu #Człowiekwkinie online! Tym razem pokażemy: „Sonita” (reż. Rokhsareh Ghaemmaghami).

O filmie:

Sonita to młoda i utalentowana raperka, która urodziła się w Afganistanie, skąd, razem z rodziną wyemigrowała do Iranu. W wieku 10 lat po raz pierwszy stała się przedmiotem transakcji małżeńskiej, zorganizowanej przez rodziców w celu zdobycia posagu dla jej brata. Do zawarcia małżeństwa nie doszło. Film jest poruszającym portretem młodej dziewczyny walczącej za wszelką cenę o swoją wolność i dążącej do realizacji marzeń o muzyce.

Wstęp przed filmem poprowadzi Mikołaj Czerwiński, Koordynator ds. Równego Traktowania w Amnesty International Polska.

Transmisja odbędzie się online na profilu Amnesty International Polska w serwisie Facebook i będzie dostępna dla osób przebywających na terytorium Polski w wyznaczonym przedziale czasowym.

W środę, 27 maja o godzinie 20, zapraszamy na kolejny pokaz filmowy z cyklu #Człowiekwkinie online! Weź udział w ankiecie na profilu Amnesty International Polska na Facebooku i zdecyduj, który film obejrzymy!

„Sonita”

Sonita to młoda i utalentowana raperka, która urodziła się w Afganistanie, skąd, razem z rodziną wyemigrowała do Iranu. W wieku 10 lat po raz pierwszy stała się przedmiotem transakcji małżeńskiej, zorganizowanej przez rodziców w celu zdobycia posagu dla jej brata. Do zawarcia małżeństwa nie doszło. Film jest poruszającym portretem młodej dziewczyny za wszelką cenę walczącej o swoją wolność i dążącej do realizacji marzeń o muzyce.

czy

„Nie jestem Twoim murzynem”

„Nie jestem Twoim murzynem” to opowieść o segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Film wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. Narratorem filmu jest aktor, Samuel L. Jackson.

Transmisja wybranego filmu odbędzie się online na profilu Amnesty International Polska w serwisie Facebook i będzie dostępna dla osób przebywających na terytorium Polski w wyznaczonym przedziale czasowym.

Na głosy w ankiecie czekamy do piątku 22 maja, do godziny 14:50

Sprawdź także

Kup puzzle „Adwokatka”

Fundacja Adwokatury w ramach swojej działalności na rzecz promocji zawodu adwokata, prezentuje nową inicjatywę. Puzzle …