Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Czterech jeźdźców Apokalipsy

Czterech jeźdźców Apokalipsy

W Radiu Maryja spotkało się czterech jeźdźców Apokalipsy: poseł Brudziński, uważany za księcia- delfina (ma dziedziczyć schedę ideologiczną i propagandową po prezesie Kaczyńskim, choć dziedzictwo jest symboliczne, bo Kaczyński jest wszak nieśmiertelny); minister Błaszczak, czyli oczy, uszy i wtórne ciało prezesa, człowiek gotowy zrobić absolutnie wszystko dla swego Boga; jego jedynym ograniczeniem jest mierna inteligencja, zerowa wiedza i kompletny brak samodzielności.Kaczyński nie przyjechał do Radia Maryja sam ? towarzyszył mu ?dwór?: Błaszczak i Brudziński
.

Dalej ? sam prezes, który w Radiu Maryja czuje się jak ryba w wodzie, czy też raczej jak sama Maryja, której imienia notabene lepiej byłoby do tej afery nie mieszać. No i Bóg-Słońce, ojciec Rydzyk, największy beneficjent Polski Kaczyńskiego, który niedługo będzie miał problemy jak król Midas: czego się bowiem nie dotknie, to mu PiS zamieni w złoto. I Rydzyk to złoto jeść musi i musi, choć już miejsca nie ma, ale co robić? Polska bogata, a Rydzyk nienasycony.
Jeźdźcy się spotkali, by omówić sytuację polityczną Polski, to znaczy sytuację Kaczyńskiego, po dziwnej wolcie prezydenta Dudy. Sytuacja prezesa jest bardzo dobra (ktoś, kto w tym towarzystwie zaprzeczyłby temu, nie miałby szans nie tylko na reelekcję, ale na życie w ogóle), sytuacja prezydenta Dudy również, bo nie sądzę, że jego ?wybicie się na samodzielność? było prawdziwe. Ot, mały spektakl między Pałacem a Nowogrodzką. Prezydent uszy postawione przez ambitnych ministrów zaraz po sobie położy i ustawę o SN i KRS napisze tak, że prezes będzie zachwycony.
Jeźdźcy w Radiu Maryja mówili o szatanach czyhających na anielsko usposobionego prezesa, o jego Polsce i ? niestety ? Maryi, która rzekomo tym wszystkim panom sprzyja. Biedna Maryja! Być ?patronką? szowinistów, nienawistników, cyników i nihilistów moralnych to dopiero problem. Być może rozwiąże się on w zaświatach. Tymczasem ? jak napisał na fb ks. Lemański ? jeśli tam (czyli w radiu ojca Rydzyka) ? ?decydują się losy naszego kraju to znak, że jako naród zgłupieliśmy do reszty?. Częściowo zgłupieliśmy, częściowo nie, bo jednak losy kraju decydują się też na ulicach z dala od upartyjnionych kościołów.
A swoją drogą ? skąd ten lęk przez islamistami, gdy my sami jesteśmy państwem religijno-politycznej despocji? Bo czyż jest ktoś ważniejszy w naszym państwie niż ajatollah Rydzyk i jego stadko baranów?

Magdalena Środa

Sprawdź także

Ścigany „Sok z buraka”

Prezes PiS zawiadomił w styczniu organy ścigania w sprawie wpisu zamieszczonego na Twitterze przez profil …