Strona główna / Szczypta soli / Czy Gowin odejdzie

Czy Gowin odejdzie

Jeżeli pan premier uzna, że obecny minister sprawiedliwości powinien ponieść konsekwencje w sprawie Amber Gold ? jestem do dyspozycji – powiedział Jarosław Gowin podczas telewizyjnego występu. Gowin powiedział także, że kilkakrotnie rozmawiał z premierem o Amber Gold. – Pan premier oczekuje ode mnie i innych ministrów dogłębnej analizy sytuacji. Musimy działać szybko ze względu na uzasadnione oczekiwania opinii publicznej – tłumaczył minister. Zapytany o to, czy ma sobie coś do zarzucenia ws. afery Amber Gold odpowiedział. – Zadaję sobie pytanie, czy zawiodłem i bardzo łatwo mi usprawiedliwiać się tym, że przestępcza działalność Marcina Plichty toczyła się w poprzednich latach, kiedy nie byłem ministrem sprawiedliwości. Ale istnieje coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa – powiedział. Gowin przyznał, że nie popiera pomysłu powołania komisji śledczej, która zajęłaby się sprawą Amber Gold i działalnością Marcina Plichty ? W poprzedniej kadencji, kiedy z inicjatywy PO powstawały komisje śledcze ? byłem co do nich sceptyczny. Ten sceptycyzm zachowuję do dzisiaj.
Jarosław Gowin powinien odejść z rządu – uważa natomiast lewica, która łączy sprawy Amber Gold oraz deregulacji i wypowiada wojnę ministrowi sprawiedliwości. Według rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, premier sam powinien odwołać Jarosława Gowina. Zdaniem Lewicy w ministerstwie sprawiedliwości była przygotowywana nowelizacja przepisów łagodząca kary za organizowanie piramid finansowych. Polityk SLD nie wyklucza, że to wszystko mogło odbywać się za plecami ministra Gowina, jednak – jego zdaniem – to świadczyłoby o nim tak samo źle,jakby te prace toczyły się za jego wiedzą.
Dwa lata temu do dymisji podał się adwokat Zbigniew Ćwiąklski, minsiter sprawiedliwości, po tym jak w jednym z zakładów karnych powiesił się więzień. Premier Donald Tusk dymisję przyjął. Minister uznal swoją odpowiedzialność polityczną, chociaż ze zdarzeniem nie miał nic wspólnego. Zachowal się jak prawdziwy mąż stanu. jak zachowa się Jarosław Gowin?

Sprawdź także

Czy inwalidzi zagłosują

Nadal nie wszystkie lokale wyborcze są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami  Przed …