Strona główna / Szczypta soli / Czy Hedwiś skłamała

Czy Hedwiś skłamała

Jarosławowi Kaczyńskiemu po raz kolejny w Sejmie puściły nerwy. Jak utrzymuje opozycja wczoraj wieczorem na sali sejmowej lider PiS-u użył wobec niej określenia „chamska hołota”. Już nie pierwszy raz w naszej politycznej rzeczywistości okazuje się, że coś co zdawałoby się oczywistością nie dla wszystkich taką jest. Oto wicepremier rządu Jadwiga Emilewicz stwierdza, że Jarosław Kaczyński „nie zrobił nic niestosownego” – donosi tokfm.pl

Na antenie TVN24 polityczka relacjonując wieczorne zdarzenie powiedziała, że: „najpierw usłyszała pokrzykiwania z trybuny sejmowej, na którą wtargnął Borys Budka, który krzyczał coś do rozmawiających ze sobą polityków Zjednoczonej Prawicy. – Jest akcja, jest reakcja. Pokrzykiwania w Sejmie to ostatnio powszechna praktyka” dodała Emilewicz.

Na pytanie czy słyszała odpowiedź Kaczyńskiego w kierunku opozycji przedstawicielka rządu zareagowała, że: „nie wie, co dokładnie powiedział pan prezes”, ….ponieważ w tamtej chwili rozmawiała z ministrem Szumowskim. Dodajmy, że nagranie internetowe jednoznacznie pokazuje, że, gdy Kaczyński krzyczy, Emilewicz z nikim nie rozmawia, stoi w bezpośredniej bliskości Prezesa a ”po jego słowach ewidentnie opuszcza głowę”.

W cytowanym wywiadzie Jadwiga Emilewicz poświęciła za to kilka słów przewodniczącemu PO: „Sugeruję panu Budce więcej umiaru i spokoju. Jest liderem partii opozycyjnej, powinien dawać przykład, jak powinna wyglądać debata publiczna”.

„Mieliśmy gest posłanki Lichockiej i wszyscy go widzieli, a od wczoraj mamy sformułowanie Jarosława Kaczyńskiego.

I w tym miejscu chcę jasno powiedzieć: żądamy przeprosin, żądamy przeprosin dla milionów Polaków, w stosunku do których wyraził swoje słowa pan Jarosław Kaczyński.

To powinno być po prostu słowo przepraszam, bo mamy tego dość” – powiedział szef PO Borys Budka.

Źródła: TVN24, tokfm.pl

Sprawdź także

21 mld zł strat NBP

Wstępnie 20 800 024 000 zł, czyli blisko 21 mld zł – taką stratę miał …