Strona główna / Aktualności / D. Mijatović też przeciw

D. Mijatović też przeciw

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović chce odrzucenia ustaw sądowych w całości – poinformował na konferencji prasowej wiceszef dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk. Jak zaznaczył, pismo z opinią w tej sprawie wpłynęło do ministerstwa, zanim swoją wizytę w Polsce zakończyła Komisja Wenecka – organ doradczy RE.

„Należy zadać pytanie, czy w kontekście tego pisma działania Komisji Weneckiej nie mają charakteru

„Tak wyraźnie wyrażone oczekiwanie wobec marszałka Senatu, aby kierowana przez niego izba odrzuciła ustawę w całości stanowi bezprecedensową ingerencję w polski proces legislacyjny” – dodał.

Szynkowski vel Sęk zaznaczył również, że choć trwa w Polsce wizyta Komisji Weneckiej, Dunja Mijatović, nie czekając na jej zakończenie i opinię Komisji, wyraża być może przedwczesne oczekiwanie na zmiany w ustawie.

Delegacja Komisji Weneckiej, w której składzie są eksperci z Bułgarii, Irlandii, Szwecji i Niemiec, przebywa w Warszawie od czwartku. Przedstawiciele Komisji Weneckiej pochylają się nad przepisami zawartymi w ustawach sądowych autorstwa PiS.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-komisarz-re-chce-odrzucenia-ustaw-sadowych-w-calosci,nId,4253936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

D. Korneluk wygrał konkurs

W poniedziałek zaczęły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką prokuratorów chętnych do kierowania Prokuraturą Krajową. Komisja …