Najnowsze informacje

Dalej pomagaj z AI

Maraton Pisania Listów 2022 dobiega końca, ale to nie koniec walki o sprawiedliwość dla bohaterów tegorocznej edycji największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka. Nadal możesz wyrazić swoje wsparcie i podpisać petycję dla niesłusznie więzionego od 2020 roku w izolatce Vahida z Iranu czy Dorgolesse z Kamerunu, uwięzionej w trakcie swojej pierwszej w życiu demonstracji i innych osób. Dzięki Waszym listom i podpisom otrzymaliśmy też pierwszą dobrą wiadomość – Chow z Hongkongu wygrała proces apelacyjny! Choć nadal przebywa w więzieniu na podstawie odrębnych przepisów, to krok w dobrą stronę!


Motywem przewodnim tegorocznego Maratonu jest wolność do pokojowego protestu. Nadal możesz wesprzeć Vahida, Dorgolesse, Chow i innych, którzy zostali uwięzieni tylko dlatego, że w sposób pokojowy wyrażali protest. Shahnewazowi – obrońcy środowiska z Bangladeszu – grozi 10 lat więzienia za wpis na Facebooku. Joanah, Cecillia i Netsai zostały uprowadzone, przeżyły gehennę, a teraz oskarżone są o upozorowanie własnych męczarni, po tym jak prowadziły pokojowy protest w Zimbabwe. Aleksandra z Rosji przebywa w więzieniu za to, że podmieniła etykiety w supermarkecie na te z informacjami o inwazji Rosji na Ukrainę.

Nadal możesz wstawić się za bohaterami i bohaterkami Maratonu Pisania Listów 2022. Podpisz petycje i żądaj sprawiedliwości!

Sprawdź także

Sędzia M.Pilśnik uniewinniona

Nie można ścigać sędziego za orzeczenie Sędzia Marta Pilśnik. Warszawa, Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia, …