Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w trakcie streamingu na żywo.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach” są zmiany w prawie spadkowym, które weszły w życie w maju. Wprowadzają one m.in. możliwość obniżenia zachowku, rozłożenia go na raty oraz odroczenia terminu jego płatności. Kolejny raz prawo zmieniło się 15 listopada – inne są zasady odrzucenia spadku przez małoletniego.

„Spadki i dziedziczenie to zagadnienia, z którymi notariusz jest najczęściej kojarzony, podobnie jak umowy sprzedaży nieruchomości” – wyjaśnia Małgorzata Muszalska, ogólnopolska koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu. „Warto jednak wiedzieć, że notariusza można – i należy – pytać także o sprawy związane m.in. z umowami majątkowymi małżeńskimi, zabezpieczaniem należności hipoteką, sukcesją przedsiębiorstwa czy ustanowieniem pełnomocnika. Wachlarz czynności notarialnych jest naprawdę szeroki – warto skonsultować się z notariuszem przed podjęciem decyzji ważnych dla naszego majątku” – dodaje.

W czasie 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu notariusze będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych (w godz. 10:00-16:00) telefonicznie, na czacie (Messenger) oraz w trakcie streamingu na żywo, jak również stacjonarnie w 19 miastach w kraju. W Poznaniu punkt porad będzie mieścił się w galerii Posnania (ul. Pleszewska 1), można będzie też zadzwonić pod numer tel: 61 669 87 03.

Pytania można też zadawać notariuszom już teraz – za pośrednictwem strony internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl – odpowiedzi będą udzielane 18 listopada, w trakcie streamingu, na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku. Jego częścią będą także rozmowy z notariuszami na ważne tematy dotyczące czynności notarialnych.

Dzień Otwarty Notariatu organizowany jest od 2010 roku. To inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną, 11 rad izb notarialnych oraz spółkę Rejestry Notarialne.

Sprawdź także

Adwokaci o wyborze KRS

Prezes NRA do Premiera i Ministra Sprawiedliwości: przyznanie wyłącznie sędziom prawa do zgłaszania kandydatów do …