Strona główna / Aktualności / Diamentowy Grant dla UAM

Diamentowy Grant dla UAM

Rafał Świergiel, student prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne) został laureatem „Diamentowego Grantu”, za projekt badawczy zatytułowany „Rola procesów polityczno-społecznych w kształtowaniu ustroju konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej”.

Opiekunem naukowym oraz patronem merytorycznym projektu jest prof. UAM dr hab. Hanna Suchocka z Zakładu Prawa Konstytucyjnego WPiA.

Program Diamentowy Grant przeznaczony jest dla absolwentów studiów licencjackich lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe. Jest to ósma edycja konkursu, w którym studenci prowadzący badania naukowe uzyskali wsparcie finansowe na nowe projekty badawcze.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: https://www.gov.pl/web/nauka/diamentowy-grant

Sprawdź także

Na granicę powróci prawo

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek spotkał się z osobami, które dbają o przestrzeganie praw człowieka przy …