Najnowsze informacje

Do aresztu za zabicie psa

Prokuratura Rejonowa Poznań – Wilda prowadzi postępowanie przeciwko Jakubowi K. lat 22, który bestialsko zamordował swojego psa. Mieszkańcy jednego z domów wielorodzinnych w Poznaniu zaalarmowali policję, o niepokojących odgłosach dochodzących z miejsca zamieszkania Jakuba K. świadczących o maltretowaniu zwierzęcia. Interweniujący funkcjonariusze policji na miejscu zastali w strasznym stanie zwłoki psa, którego Jakub K. był właścicielem.

W sprawie powołano biegłego, który stwierdził m.in., iż pies został zabity w sposób wyjątkowo okrutny poprzez uderzenie tępym narzędziem w okolicę potylicznej, zadawanie licznych ran kutych w okolicę karku oraz wynicowanie gałek ocznych. Takie zachowanie stanowi przestępstwo z art. 35 ust 1 i 2 ustawy o ochronie zwierząt, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ograniczenia wolności albo grzywny.
Przeciwko Jakubowi K. prowadzone jest już postępowanie dotyczące szeregu kradzieży z włamaniami i usiłowania kradzieży z włamaniami. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Jakuba K., albowiem podejrzany nie ma stałego miejsca pobytu. Mieszkanie, w którym został zatrzymany jest miejscem, gdzie przebywał tymczasowo. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i Jakub K. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Prokurator Magdalena Mazur ? Prus
Rzecznik Prasowy

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …