Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum połączonego z wyborami parlamentarnymi. 576 miejsc w całej Polsce włączyło się w organizację Maratonu Pisania Listów. Yasaman Aryani, bohaterka Maratonu Pisania Listów 2019, jej mama Monireh Arabshahi oraz szereg innych osób, na rzecz których działaliśmy, wyszły na wolność! To tylko niektóre z naszych sukcesów, którymi z dumą chcemy się podzielić. 

W raporcie rocznym pokazujemy, jak realizowaliśmy nasze cele strategiczne i w którym kierunku zmierzał rozwój organizacji. W skróconej formie prezentujemy najważniejsze działania organizacji – od akcji aktywistycznych czy edukacyjnych, przez zorganizowane wydarzenia po kampanie czy działania finansowe. 

Mówimy o tym, jak w 2023 roku wzmacnialiśmy prawo do protestu, jak informowaliśmy o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą, jak mobilizowaliśmy do głosowania za prawem do aborcji w jesiennych wyborach. Wracamy pamięcią do działań rzeczniczych, które przyniosły realną zmianę – aktywiści działający na granicy polsko-białoruskiej zostali uniewinnieni, prace nad “Lex Tusk” zostały spowolnione, a posłowie składali interpelacje w oparciu o nasze raporty. 

Dzielimy się również wynikami finansowymi naszej organizacji. W 2023 r. zebraliśmy ponad 8 mln 200 tys. zł na naszą działalność, z czego 67% środków otrzymaliśmy od osób indywidualnych, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni! 

Jesteśmy organizacją skoncentrowaną na najważniejszych wyzwaniach w obszarze ochrony praw człowieka. Jesteśmy zdeterminowani w dążeniu do celu, a niesprawiedliwość na świecie traktujemy osobiście. Bronimy praw człowieka i dajemy głos tym, których nie słychać. 

Zachęcamy do lektury raportu i jego pobrania w nowej graficznej odsłonie, ze strony AI.

Sprawdź także

Krzywda ludzi w dokumencie

Amnesty na 21. festiwalu Millennium Docs Against Gravity Filmy o Izraelu i Palestynie, prawach kobiet …