Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Dożywocie za Cerekwicę

Dożywocie za Cerekwicę

Eryk J. został skazany na dożywocie.Obrona chce wznowienia przewodu sądowego To była jedna z najbardziej wstrząsających zbrodni ostatnich lat. Pod osłoną nocy Eryk J. wdarł się do domu swojej ciężarnej partnerki i zaatakował nożem ją i jej rodzinę. Zginęły dwie osoby. Przed sądem mężczyzna odpowiadał też za usiłowanie zabójstwa trzech innych, w tym nienarodzonego dziecka. Motywem miała być „niechęć przyjęcia na siebie roli ojca”
Podczas mów końcowych prokurator wnioskował o karę dożywocia i pozbawienia praw publicznych na 10 lat oraz możliwość przedterminowego zwolnienia nie wcześniej niż po 40 latach. – Sprawcy przypisano zabójstwo i usiłowanie zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. W tym wypadku konieczne jest zastosowanie tego typu kary – przekonywał prokurator Krzysztof Kowalewski. Z takim wnioskiem zgadzał się pełnomocnik rodziny. – On urządził sobie polowanie na ludzi. Zachował się jak zwykły rzeźnik, który rżnął ciała ludzkie (…) Eliminacja to jedyny sposób, by ochronić nas przed tego typu człowiekiem – przekonywał Janusz Runowski.

Obrońcy wnioskowali o wznowienie przewodu sądowego. Ich zdaniem nie rozstrzygnięto wszystkich dowodów w sprawie, a w szczególności powołanie biegłych zajmujących się uzależnieniami od gier komputerowych. Zdaniem Wojciecha Wizy, obrońcy oskarżonego, w momencie popełnienia zbrodni Eryk J. mógł być niepoczytalny. Sąd jednak nie przychylił się do tego wniosku. Uznał w pełni winę Eryka J. i skazał na dożywocie. Wpadł z nożami do domu partnerki Zbrodnia, która wydarzyła się w nocy 15 marca 2018 r. w jednym z gospodarstw w Cerekwicy Starej, wstrząsnęła Polską. 22-letni Eryk J., według ustaleń śledczych, wszedł do domu swojej byłej partnerki i w środku nocy atakował nożem członków jej rodziny. Od ciosów zginęło 59-letnie małżeństwo, ranione zostały dwie ich córki: 22-letnia Beata i 25-letnia Natalia.
Podejrzany częściowo przyznał się do przedstawianych mu zarzutów, a następnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyrok nie jest prawomocny.
(http://www.tvn24.pl)

Sprawdź także

10 kłamstw TKPiS

26 sędzi i sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku o 10 nieprawdach w wyroku TK …