Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Dożywocie za zabójstwo butelką

Dożywocie za zabójstwo butelką

Tydzień temu zakonczył sie proces. W środę 18 czerwca odczytano wyrok w sprawie zabójstwa na ulicy Półwiejskiej w Poznaniu. Sąd Okręgowy skazał 24-letniego Pawła T. na dożywocie. Latem ubiegłego roku oskarżony, student prawa, uderzył stłuczoną butelką 26-letniego Bartosza. Mężczyzna wykrwawił się na śmierć. Wszystko działo się na deptaku w centrum miasta
pod okiem kamer monitoringu. Sądu nie przekonała linia obrony oskarżonego, który twierdzi, że się bronił i tylko zamachnął się butelką. Wszystko zaczęło się od utarczki słownej między oskarżonym, ofiarą i jego kolegą.
Sędzia Michał Ziemniewski przychylił sie do wniosku o zadoiśćuczyn ienieSąd zdecydował, że oskarżony zapłaci odszkodowanie rodzinie zmarłego – w sumie 200 tysięcy złotych, po 50. 000 zl dla mamy, taty, siostry i dziadka. Oskarżony – obok zabójstwa – odpowiadał także za kradzież w Termach Maltańskich. Z szafki jednego z klientów ukradł ponad trzy tysiące złotych i dokumenty. Prokuratura oskarżyła go także o handel narkotykami. Sąd uznał Pawła T. winnym tych czynów. Kara dożywocia za najważniejszy zarzut „pochłonęła” inne sądowe orzeczenia. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …