Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Dwudziestu czterech oskarżonych

Dwudziestu czterech oskarżonych

Do Sądu Okręgowego w Poznaniu skierowany został przez Prokuraturę Apelacyjną w Poznaniu, Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji akt oskarżenia przeciwko 24 osobom, podejrzanym o rozprowadzanie narkotyków i substancji psychotropowych oraz wyłudzeń od firm ubezpieczeniowych.
Przedmiotem prowadzonego śledztwa było działanie zorganizowanej grupy przestępczej na terenie powiatów poznańskiego i nowotomyskiego mającej na celu popełnianie przestępstw związanych z obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych i ich udzielaniem innym osobom wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Nabywaniem narkotyków zajmował się kierownik grupy Jacek H., który organizował ich zakup. Następnie narkotyki te przekazywał Grzegorzowi N., który je magazynował. W dalszej kolejności narkotyki odbierane były przez dealerów, którzy sprzedawali je bezpośrednim nabywcom lub też kolejnym osobom celem ich dalszej dystrybucji. Jak ustalono w okresie od początku 2010 roku do 31 maja 2011 roku kierownik grupy Jacek H. wprowadził do obrotu co najmniej 6020 gram marihuany o wartości 156.200 złotych i 1990 gram amfetaminy o łącznej wartości 48.620 złotych. W toku prowadzonego śledztwa ustalono także, iż jeden z członków grupy zajmował się wyłudzaniem odszkodowań z różnych towarzystw ubezpieczeniowych na podstawie fikcyjnych kolizji drogowych, które organizował. Zarzuty z art. 286 § 1 kk w tym zakresie przedstawiono 7 osobom, a łączna kwota wyłudzonych odszkodowań wyniosła około 50.000 złotych.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …