Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Dzieci pozostaną z matką

Dzieci pozostaną z matką

We wtorek poznański sąd drugiej instancji zdecydował, że poznanianka Anna nie musi wydać byłemu mężowi, Belgowi, dwójki dzieci. Wcześniej zarzucono jej, że bezprawnie uprowadziła dzieci do Polski. Sąd Okręgowy oddalił sprawę w trybie Konwencji Haskiej. Wcześniej sąd pierwszej instancji uwzględnił wniosek byłego męża kobiety i kazał jej wydać dzieci do Belgii.
– Sąd zdecydował we wtorek, że oddala wniosek o wydanie dzieci ojcu i przeniesienie ich na teren Belgii. W świetle tego orzeczenia dzieci mogą legalnie przebywać na terenie Polski Według mojego przekonania to decyzja zgodna z dobrem dzieci – mówi Małgorzata Heller-Kaczmarska( na fotografii) , pełnomocnik matki dzieci. Poznanianka po rozwodzie z Belgiem rozpoczęła trudną walkę o opieką nad dwójką swoich dzieci.
Sąd w Belgii zarzucił jej, że dopuściła się bezprawnego uprowadzenia dzieci z Belgii. Kobieta zapewnia, że przyjechała do Polski legalnie, a została w niej z dziećmi nieco dłużej, bo jedno z nich musiało zakończyć hospitalizację. W trakcie długiej sądowej batalii belgijski sąd pozbawił kobietę prawa do opieki i nakazał przekazanie dzieci ojcu. Polski sąd natomiast zdecydował, że dzieci mają zostać z matką w Polsce. W listopadzie jednak polski sąd zmienił decyzję i nakazał kobiecie oddanie dzieci byłemu mężowi. Teraz ostatecznie sąd orzekł, że dzieci mogą zostać z matką w Polsce.
Źródło: epoznan.pl

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …