Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Dziekan Maciej Gutowski profesorem

Dziekan Maciej Gutowski profesorem

Adwokat Maciej Gutowski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego nominację profesorską. Uroczystość odbyła się 31 lipca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Mecenas Gutowski znalazł się w gronie 71 osób – nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki,którym prezydent wręczył nominacje.

Adwokat prof. Maciej Gutowski urodził się w 1972 r. w Poznaniu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w 1996 r. oraz studia Master of Laws (LLM) w dziedzinie prawa handlowego w Central European University w 1997r. Od 1997 roku związany z Katedrą Prawa Cywilnego UAM, najpierw jako doktorant, następnie adiunkt wreszcie profesor. Stopień naukowy doktora nauk prawnych ze specjalnością prawo cywilne uzyskał w 2001 r. na podstawie przygotowanej pod kierunkiem naukowym prof. M. Kępińskiego rozprawy pt. ?Stosunek prawny opcji?, która została wyróżniona nagrodą w Konkursie ?Państwa i Prawa? w 2002 roku. Stopień doktora habilitowanego nauk prawnych uzyskał w 2007 r. na podstawie rozprawy pt. ?Nieważność czynności prawnej?. W 2014 r. podjęta została uchwała Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu popierająca wniosek o nadanie prof. UAM dr hab Maciejowi Gutowskiemu tytułu profesora w dziedzinie ?nauki prawne? w oparciu o cztery pozytywne recenzje.
Jest autorem kilkudziesięciu publikacji w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego oraz o charakterze interdyscyplinarnym. Od 2010 r. jest arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Egzamin adwokacki złożył w 2001 r. i od tego czasu wykonuje zawód adwokata. Od 2013 r. jest Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Legislacyjnej Naczelnej Rady Adwokackiej. Jest także członkiem Kolegium „Palestry” – od 1 stycznia 2015 r.
Dziekan M.Gutowski, jak widać na fotografii graq także w tenisa.

Sprawdź także

Sprawki Miśki Adwokatki

1 czerwca rusza II edycja akcji edukacyjnej „Bajeczni Adwokaci”. Do przedszkoli i szkół ruszą adwokatki …