Strona główna / Moja kancelaria / Dziwi milczenie Kościoła

Dziwi milczenie Kościoła

Biskup Tadeusz Pieronek z nieukrywaną dezaprobatą wyraża się o obecnych poczynaniach rządzących. Nawiązującdo pospiesznych zmian w sądownictwie wprowadzanych przez PiS, mówi: ? ?To operacja na żywym organizmie społecznym, dokonana przez felczerów i to za pomocą siekiery?.
Duchowny uważa, że Kościół powinien zająć stanowisko w sprawie ustroju społecznego, jeśli dochodzi do sytuacji sprzecznych z moralnością chrześcijańską. Równocześnie przyznaje, że w sprawie sporu o reformę sądownictwa większość przedstawicieli Kościoła milczy. On osobiście ocenia, że ?rewolucji w sądownictwie fachowcy nie przeprowadzają.
Metody, jakich użyli, są zbójeckie?. Biskup w ostrych słowach wyraża się o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który z mównicy sejmowej mówił o ?mordach zdradzieckich?. ? ?Te słowa są tak obrzydliwe, że każdy człowiek, który ma jakiekolwiek rozeznanie moralne i estetyczne, wie, co o tym myśleć. A jeżeli ktoś zarzuca zbrodnię całej formacji politycznej, nie mając na to dowodów, to jest to już sprawa karna? ? stwierdza. Dodaje, że nawet jeśli Polska nie jest już demokratycznym państwem ? bo zatarł się rozdział między władzą wykonawczą a sądowniczą ? to wciąż jednak obowiązuje prawo. Najgorsze jest to, że krakowski biskup nie widzi szans na to, by Kościół stał się mediatorem w toczącym się sporze. ? ?Obie strony konfliktu powinny być zgodne co do osoby mediatora i poddać się jego ocenom. A szans na to dziś w Polsce nie widzę?? konkluduje.
Za koduj24.pl (Źródło: Onet.pl, gazeta.pl)

Sprawdź także

Fasadowi sędziowie

RPO w mediach o dostępie sędziów do informacji niejawnych, systemie Pegasus oraz sytuacji na granicy …