Strona główna / Listy / E-protokół dla adwokatów

E-protokół dla adwokatów

Na początku przyszłego roku w sądach apelacyjnych oraz okręgowych zostanie uruchomione nagrywanie rozpraw w trybie protokołu elektronicznego (pilotażowo nagrywanie już się rozpoczęło we Wrocławiu), w miejsce dotychczasowego protokołu. W związku z tym zmienia się nie tylko metodologia pracy sądów, ale także pełnomocników. Zmieniają się zasady protokołowania, dostępu do e-protokołu oraz otwierają się nowe problemy w zakresie przedstawiania dowodów. Pojawia się również wiele wątpliwości proceduralnych i prawnych wynikających z nowej metody zapisu protokołu.
Komisja Szkolenia Zawodowego przy ORA w Poznaniu organizuje w dniu 17 stycznia 2012r. w siedzibie ORA o godz. 16.00 szkolenie związane z powyższą tematyką, organizowane pod patronatem Krajowego Koordynatora do spraw informatyzacji postępowań sądowych, przeprowadzanego przez osoby wdrażające ten system w sądach i szkolących w tym zakresie sędziów.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu ( liczy się kolejność zgłoszeń, dysponujemy 60 miejscami ) proszone są o zgłaszanie się na adres joanna.garstecka@ora.poznan.pl lub pod numerem Tel 61 864-69-01. Szkolenie wyczerpuje 6 godzin z 10 godzinnego szkolenia obowiązkowego obejmującego czynnych adwokatów. Komisja Szkolenia Zawodowego w przypadku dużego zainteresowania szkoleniem (gdy liczba zgłoszeń przekroczy 60) zorganizuje kolejne szkolenie o tej samej tematyce pod koniec stycznia 2012r.

Sprawdź także

Policja o majówce

Podczas majówki na polskich drogach doszło do 401 wypadków, w wyniku których zginęło 34 osób, …