Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe

Ecce homo

„Swoje dzieci uczę szacunku dla drugiego człowieka (…) nie różnicujemy ludzi niezależnie od tego, czy są hetero czy homoseksualne”
„Swoje dzieci uczę szacunku dla drugiego człowieka (…) nie różnicujemy ludzi niezależnie od tego, czy są hetero czy homoseksualne”
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) nie zostawia suchej nitki na Dudzie. „Napluł w twarz moim przyjaciołom!” – grzmi parlamentarzystka.

Scheuring-Wielgus skomentowała podpisanie przez prezydenta Dudę Karty Rodziny. Dokument „broni rodziny”, poprzez atak na homoseksualistów, którym odbiera prawo do szczęścia. „Prezydent Andrzej Duda dzisiaj tą deklaracją tak naprawdę użył języka, który używa się w Rosji Putina. To jest język wykluczający, szczujący na inne grupy społeczne. W Polsce, tak jak i w innych krajach, są osoby homoseksualne i heteroseksualne. I każda z tych osób ma dokładnie takie same prawa w Polsce i nikt nie ma prawa wykluczać tych osób z czegokolwiek. Dzisiaj zrobił to prezydent” – oceniła pochodząca z Torunia polityczka Wiosny.

„Chciałabym się zwrócić do prezydenta Andrzeja Dudy, ponieważ ja mam rodzinę, jestem mamą trojga dzieci. I chciałabym panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie powiedzieć: dla mnie rodzina jest najważniejsza, ale ja swoje dzieci uczę szacunku dla drugiego człowieka, tego, aby wiedziały, że nie różnicujemy ludzi niezależnie od tego, czy są hetero czy homoseksualne” – dodała chwilę później.

Posłanka zwróciła też uwagę na dzielenie społeczeństwa przez prezydenta Dudę. Jego ugrupowanie ostentacyjnie wyklucza w końcu osoby homo i biseksualne. Prawicowiec zapowiedział ponadto zakaz propagowania „ideologii LGBT”: „Te słowa są haniebne i niedopuszczalne dla kandydata na prezydenta jakiegokolwiek kraju. Jestem tym wzburzona. Prezydent Andrzej Duda napluł w twarz dzisiaj moim przyjaciołom, moim przyjaciółkom. Jestem tym zażenowana” – przyznała Scheuring-Wielgus.

Z polityczką Lewicy zgadza się większość komentujących sprawę internautów. Niektórzy z nich zaproponowali nawet nazwę nowego programu PiS – „Homofobia+”.

***

Tytuł pochodzi od redakcji. Według tradycji Kościoła, słowa te wypowiedział Piłat pokazując Chrystusa ludowi żydowskiemu Jerozolimy. Katolikom i pisuarom przypominamy także, że Jezus Chrystus umarł za wszystkich ludzi, za osoby LGTB także.

Sprawdź także

Uprowadzona choinka

Uprowadzono choinkę krakowskich sędziów. To kara za bombki w kolorach tęczy, UE i drut kolczasty …