Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Egzamin na aplikację

Egzamin na aplikację

W sobotę 25 września 2021 r. od godz. 11 w całym kraju po raz szesnasty przeprowadzane zostały państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz czternasty – państwowy egzamin wstępny na aplikację komorniczą. Tylko do egzaminu na aplikację adwokacką podchodzi ponad 2400 osób.
Podziel się artykułem:

Jak przekazał resort sprawiedliwości, kandydaci na aplikantów będą rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru liczące po 150 pytań, zawierających po trzy propozycje odpowiedzi. Pozytywny wynik otrzymają kandydaci, którzy odpowiedzą poprawnie na minimum 100 pytań.21 miast, 68 komisji egzaminacyjnych

Egzaminy na aplikacje przeprowadzane są w 21 miastach. W tym celu powołanych zostało 68 komisji egzaminacyjnych (26 komisji ds. aplikacji adwokackiej, 32 komisje ds. aplikacji radcowskiej, 7 komisji ds. aplikacji notarialnej oraz 3 komisje ds. aplikacji komorniczej).

W przypadku egzaminu na aplikację adwokacką, radcowską i notarialną na wniosek kandydata – osoby niepełnosprawnej – możliwe jest wydłużenie czasu na rozwiązywanie zestawu pytań testowych (150 minut) o połowę czyli o 75 minut. Możliwe jest też udzielenie zgody przez przewodniczącego komisji egzaminacyjnej lub jego zastępcę na szczególny sposób rozwiązywania zestawu pytań testowych.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do egzaminów wstępnych upłynął 11 sierpnia 2021 roku. Do 16 sierpnia 2021 roku wnioski o dopuszczenie do tych egzaminów złożyło ok. 6 460 kandydatów, w tym na aplikację adwokacką ok. 2 440 osób, na aplikację radcowską ok. 3 070 osób, na aplikację notarialną ok. 770 osób, na aplikację komorniczą ok. 180 osób.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/student/25-wrzesnia-przeprowadzone-zostana-egzaminy-wstepne-na-aplikacje,510063.html

Sprawdź także

„Smoleńsk” dla wybranych

Dziennikarze są niedopuszczani do relacjonowania „miesięcznicy smoleńskiej” i odpychani przez Policję. HFPC zwraca się do …