Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Egzamin notarialny w grudniu

Egzamin notarialny w grudniu

W związku z zamieszaniem wokół tegorocznego egzaminu notarialnego, Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że obecnie podejmowane są czynności zmierzające do przeprowadzenia egzaminu notarialnego w pierwszym tygodniu grudnia 2013 r. W szczególności, trwają konsultacje z prezesami 6 Rad Izb Notarialnych,

co do możliwości wynajęcia w tym terminie odpowiednich sal egzaminacyjnych, umożliwiających właściwe przeprowadzenie egzaminu.
Niemożność przeprowadzenia egzaminu notarialnego, wyznaczonego na dni 11 ? 13 września 2013 r., została spowodowana ujawnieniem przez przedstawicieli Krajowej Rady Notarialnej, delegowanych do Zespołu do przygotowania zestawu pytań testowych oraz zadań na egzamin notarialny, istotnej materii zadań na tegoroczny egzamin, wypracowanych w toku kilku posiedzeń Zespołu. Z uwagi na powyższe, Przewodniczący Zespołu uznał, że nie jest możliwe wykorzystanie przygotowanych dotychczas propozycji zadań, co skutkuje koniecznością prowadzenia prac Zespołu od początku.

Ogłoszenie o nowym terminie egzaminu notarialnego może się jednak ukazać dopiero wówczas, gdy w Dzienniku Ustaw ogłoszona zostanie ustawa deregulacyjna, uchwalona przez Sejm w dniu z 13 czerwca 2013r., która w istotny sposób zmienia zasady egzaminu notarialnego.

Sprawdź także

Co może policja w szpitalu

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął sprawę kobiety, wobec której – po zażyciu przez nią tabletki poronnej …