Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Etyka a pogaństwo

Etyka a pogaństwo

Mijają trzy lata od wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który stwierdził,że obowiązkiem RP jest zapewnienie dzieciom, które nie chodzą na religię ? lekcji etyki. Ten wyrok to fikcja.
Według HFPC, aby skutecznie wykonać wyrok Grzelak przeciwko Polsce, nie jest konieczne wprowadzanie nowych aktów prawnych. Wystarczyłoby wprowadzić zmiany do rozporządzenia z 1992 roku regulującego zasady organizowania lekcji etyki w szkołach. tym kontekście tym trudniej zrozumieć opieszałość i niekonsekwencję polskich władz w kwestii udostępniania zajęć z etyki.
Minęły już trzy lata od wydania wyroku, a wciąż jesteśmy w fazie koncepcyjnej. W państwie neutralnym światopoglądowo i religijnie szkoła powinna wspierać rodziców w wychowywaniu dzieci zgodnie z ich światopoglądem, Zdaniem HFPC upowszechnienie lekcji etyki nie nastąpi bez zmiany regulacji prawnych. W wyroku w sprawie Grzelak p. Polsce ETPC nie wypowiedział się wprost, jakie działania powinno podjąć państwo polskie, żeby ocena z religii lub etyki na świadectwie stanowiła informację neutralną. Tymczasem hierarchia kościelna uważa lekcje etyki za zamach na Kościół.
Fala pogaństwa jak walec idzie przez naszą ojczyznę i Europę ? stwierdził abp Józef Michalik w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przewodniczył tam Mszy św. w Wigilię Wniebowzięcia Matki Bożej Aborcję i małżeństwa jednopłciowe uznał za prawa przeciwne naturze. Dramatem nazwał rosnącą liczbę rozbitych rodzin. Stwierdził, że przesunięcie katechezy z zajęć obowiązkowych na dodatkowe nie jest ostatnim etapem walki z religią. Abp Michalik stwierdził, że Polsce nie zagrażają okupanci z zewnątrz, bo ?sami z siebie wyprodukowaliśmy cwaniaków i karierowiczów, którzy dostali się do elit?. Próbują karierę robić na hańbie walki z tym, co najważniejsze w naszym narodzie, walki z wiarą, Chrystusem, z moralnością.
Jakimś dziwnym trafem nikt z purpuratów nawet się nie zająknie na temat prawdziwej plagi i prawdziwego zgorszenia ? pedofilii w polskim Kościele. Uderz w stół….

Sprawdź także

Prawa migrantów

Przypominamy: deklaracja zamiaru złożenia wniosku o ochronę międzynarodową jest wiążąca dla Straży Granicznej  Od kilku dni …