Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Europa to nie walka

Europa to nie walka

Prof. Roman Wieruszewski nie kryje, że martwi go spot wyborczy kandydata PiS prof. Karola Karskiego. – Parlament Europejski to nie jest walka. Jeżeli idziemy do Europy z drużyną, która ma walczyć, to jest to fundamentalny błąd – tłumaczył.
Prof. Roman Wieruszewski z Poznańskiego Centrum Praw Człowieka tłumaczył w Poranku Radia TOK FM, że obecna kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego jest okazją „by przypomnieć, co to znaczy być w Europie, jakie wartości są w niej promowane i dlaczego one na nas wpływają”. – Mam nadzieję, że to się trochę wybije (w kampanii – red.). Sądzę, że wykład Donalda Tuska (w Warszawie – red.) w tym pomógł, ale nie załatwi tego za nas, jeśli nie podejmiemy debaty w kampanii – wyjaśniał.

Dodał, że przewodniczący Rady Europejskiej zasygnalizował pewne wyzwania cywilizacyjne, których rozwiązanie jest możliwe tylko przy współpracy wszystkich państw europejskich. – To było dla mnie kluczowe – podkreślił gość TOK FM.
„Zmartwił mnie spot prof. Karskiego”

Prof. Roman Wieruszewski w rozmowie z Karoliną Lewicką zwrócił uwagę na jeden ze spotów wyborczych prof. Karola Karskiego. – Bardzo mnie zmartwił spot, który zobaczyłem, zresztą mojego bardzo dobrego znajomego i świetnego prawnika, prof. Karola Karskiego – podkreślił. Europa to nie jest walka. Parlament Europejski to nie jest walka. To jest współpraca. Mamy osiągać cele, na których nam zależy, metodą współpracy, wzajemnego przekonywania się, a nie walki. Jeżeli idziemy do Europy z drużyną, która ma walczyć, to jest to fundamentalny błąd. To źle oddziałuje na elektorat – tłumaczył. Więcej na stronie Radia Tok F

Sprawdź także

Obronimy Konstytucję RP

Prof. Mirosław Wyrzykowski laureatem Der österreichische Verfassungspreis. A z nim, jak sam mówi, rzesza obrońców …