Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Europoseł czy złodziej?

Europoseł czy złodziej?

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zajął się osobą Janusza Korwin-Mikkego, były europoseł miał „źle” zatrudniać asystentów. Europejscy urzędnicy chcą, by JKM oddał pół miliona euro. Przedstawiciel Konfederacji wyjaśnił szczegóły sprawy w social mediach.

„No, i doigrałem się. Gadało się, że Unia Europejska musi być zniszczona – to trzeba się liczyć, że Unia Europejska uzna, że to JA powinienem zostać zniszczony! Organ „antykorupcyjny” Unii, tzw. OLAF, spokojnie prowadził śledztwo w mojej sprawie – i właśnie doszedł do wniosku, że źle zatrudniałem swoich asystentów” – poinformował.

„Jedni pracowali w Warszawie, choć powinni być w Katowicach, inni w Katowicach zamiast w Brukseli. Nie, nikt nie oszukiwał na żadnych przejazdach – ale wiadomo, że doradca klienta musi być w miejscu, gdzie przebywa klient, a nie doradzać np. przez Sieć lub telefon” – Korwin-Mikke napisał w dodanym na Facebooku wpisie. „Jeszcze inni asystenci startowali potem w wyborach, więc ich zarobki mogły im pomóc osiągnąć lepszy wynik. Itd. Itp.”.

„Summa summarum: pobiłem rekord panny Maryny Le Penówny: OLAF chce, bym zwrócił Unii prawie pół miliona €urosów – bo nie pilnowałem, by asystenci pracowali tak, jak „powinni” (wedle Unii). I w ogóle, zdaniem OLAFu, jest to nadużycie, które powinna ścigać polska prokuratura!!!!” – uzupełnił lider skrajnej prawicy.

Korwin-Mikke dodał też, że nie zamierza ustępować OLAF-owi:

„Tak więc: okazuje się, że z Unią nie ma żartów. Z terrorystami sobie poradzić nie potrafi – ale Korwin-Mikkemu spróbuje dać radę! Zobaczymy!” – obiecał.

Czy będziecie kibicować Januszowi Korwin-Mikkemu w jego walce z OLAF-em? Warto przypomnieć, że instytucja zajmuje się również innym europosłem prawicy – Ryszardem Czarneckim (PiS).
Zostań patronem KODUJ24.PL

Źródło: gazeta.pl

Sprawdź także

Uprowadzona choinka

Uprowadzono choinkę krakowskich sędziów. To kara za bombki w kolorach tęczy, UE i drut kolczasty …