Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Festiwal WATCH DOCS

Festiwal WATCH DOCS

Trwa Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który HFPC organizuje co roku, po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym, we współpracy z lokalnymi partnerami z całej Polski. Fundację wspierają w tym m.in. organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie, teatry, kina i inne instytucje kulturalne. Do Gniezna Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS dotrze w dniach 20?23 czerwca i odbędzie się w ramach II Królewskiego Festiwalu Artystycznego. W jego programie oprócz filmów znajdą się liczne wydarzenia literackie, teatralne, muzyczne i fotograficzne. Festiwal objazdowy WATCH DOCS, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, nieustannie zwiększa swój zasięg, odwiedzając coraz więcej polskich miast.
W 2012 r. było ich blisko 40. Partnerzy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Społecznego Instytutu Filmowego ? współorganizatorzy festiwalu objazdowego w poszczególnych miastach ? wybierają filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS. Opracowują też własny program imprez towarzyszących, takich jak spotkania z ekspertami, dyskusje panelowe, fora organizacji pozarządowych, wystawy fotografii, koncerty czy spektakle. Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Sprawdź także

Nadzór specsłużb

KIRP wspiera społeczne założenia ustawy o kontroli nad służbami Fundacja Panoptykon we współpracy ze środowiskami prawniczymi i organizacjami społecznymi przygotowała …