Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Fiasko misji M. Wassermann

Fiasko misji M. Wassermann

Dlaczego Sejm zawiesił swoje posiedzenie? Między innymi dlatego, że raport komisji śledczej ds. Amber Gold okazał się politycznym fiaskiem i – wbrew planom – nie pogrąża Donalda Tuska – informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”.

Jarosław Krajewski i Małgorzata Wassermann /Jan Bielecki /East News

Sprawozdanie z prac komisji śledczej ds. Amber Gold zostanie wygłoszone w Sejmie dopiero po wyborach, choć pierwotnie miało to być w środę, 11 września – przypominają Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka na łamach „Rzeczpospolitej”.
Reklama

Skąd ta zmiana, związana z bezprecedensowym zawieszeniem posiedzenia Sejmu?

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, 600-stronicowy raport nie jest odkrywczy i nie pogrąża ani Donalda Tuska, ani jego syna, na co liczono w PiS.

Komisja śledcza nie zdołała ustalić, czy ktoś kierował Marcinem P., ani skąd miał środki na założenie spółki. Nie wiadomo również, gdzie podziały się pieniądze klientów.

Raport wytyka natomiast słabości państwa i luki prawne – czytamy.

Co ciekawe, sprawozdawcą raportu w Sejmie nie będzie przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann, a jej zastępca – Jarosław Krajewski.

„Pani przewodnicząca przedstawi raport na klubie PiS” – wyjaśnił Krajewski.

Więcej w „Rzeczpospolitej” na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-komisja-sledcza-amber-gold/newsy/news-rzeczpospolita-fiasko-komisji-malgorzaty-wassermann,nId,3199081#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …