Strona główna / Aktualności / Forum Współpracy Sędziów

Forum Współpracy Sędziów

Publikujemy kmunikat rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa na temat spotkania Forum Współpracy Sędziów: Kierując się obowiązkiem zapewnienia każdemu prawa do sądu oraz troską o niezależność sądów i niezawisłość sędziów, które są fundamentem demokratycznego państwa prawnego, a także realizując uchwałę numer 1 Zebrania Przedstawicieli Zebrań Sędziów Sądów Apelacyjnych z dnia 20 marca 2017 roku i uchwałę numer 1 Zebrania Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Okręgów z dnia 20 marca 2017 roku, w dniu dzisiejszym w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa odbyło się pierwsze spotkanie Forum Współpracy Sędziów (FWS).
W skład Forum wchodzi kilkuset sędziów wybranych w sądach w całej Polsce. Forum będzie stałą konferencją umożliwiającą debatę nad zmianami wymiaru sprawiedliwości. Podstawą funkcjonowania Forum Współpracy Sędziów jest przyjęta deklaracja uczestników forum.
Sędzia Waldemar Żurek Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Sądownictwa

Sprawdź także

Na granicę powróci prawo

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek spotkał się z osobami, które dbają o przestrzeganie praw człowieka przy …