Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / TVP „jak Goebbels”nie obraża

TVP „jak Goebbels”nie obraża

Profesor Wojciech Sadurski został prawomocnie uniewinniony, a warszawski sąd karny podtrzymał wyrok pierwszej istancji. Uznał, że nazwanie zarządzanej przez Jacka Kurskiego TVP „goebbelsowskimi mediami” nie jest zniesławieniem. – Sędzia Piotr Kluz poszedł nawet dalej, mówił, że media powinny mieć grubą skórę – relacjonował prof. Sadurski.

Prof. Wojciech Sadurski powiedział „Gazecie Wyborczej”, że sąd odwoławczy podtrzymał wyrok sądu rejonowego. – Uznał, że sąd pierwszej instancji skrupulatnie przeprowadził dowody i wyciągnął właściwe wnioski – zaznaczył profesor. – Sędzia Piotr Kluz poszedł nawet dalej, mówił, że media powinny mieć grubą skórę, że powinny się liczyć z ostrą krytyką, że w moim wpisie nie było nic przestępczego, więc można się zastanowić nad reakcją TVP, tym bardziej że na Twitterze nazwa TVP nie padła. Nie mogłem oczekiwać mocniejszego uzasadnienia – dodał.

Decyzja sądu oznacza, że profesor został prawomocnie uniewinniony, jednak TVP ma jeszcze 30 dni na wniesienie kasacji. Sprawa ciągnęła się od 2019 roku

TVP w trybie karnym pozwała prof. Sadurskiego w styczniu 2019 roku o zniesławienie. Chodziło o wpis, który pojawił się po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. „Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Goebbelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981” – napisał prof. Sadurski.

Źródło: TOK FM

Sprawdź także

Pacyfikacja Kolegium SN

Do podjęcia uchwał Kolegium Sądu Najwyższego wymagana jest rzeczywista obecność co najmniej 2/3 liczby jego …